Rowerem po Gminie Szczawnica jeździ się dobrze

Fot. 2013.01.14 00:00 / news / czytano 1995 / opinie 0

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznało wyróżnienie dla Miasta i Gminy Szczawnica w konkursie „Gmina przyjazna rowerzystom” realizowanym w ramach projektu „Rowerem przez Polskę 2012”.

Celem konkursu było uhonorowanie gmin sprzyjających turystyce rowerowej, które w swoich planach i działaniach uwzględniają potrzeby rowerzystów, zarówno mieszkańców jak i turystów. Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach tj. gminy do: 10 tys., 50 tys., 100 tys. i powyżej 100 tys. W minionych latach po konsultacji ze Szczawnickim Oddziałem PTTK i Nadleśnictwem Krościenko, Miasto i Gmina Szczawnica z pomocą działającego na jej terenie Klubu Sportowego „MTB Szczawnica” na nowo opisała, oznakowała i odnowiła istniejące sieci dróg i szlaki rowerowe. Dodatkowym atrybutem Szczawnicy, który miał istotne znaczenie w konkursie jest organizacja odbywających się cyklicznie imprez sportowych o zasięgu międzynarodowym m.in. Międzynarodowy Duatlon Szczawnica-Leśnica, którego trasa przebiegała po stronie Pienińskiego Parku Narodowego oraz po Słowackiej stronie PINEAP-u, Powerade MTB Marathon Szczawnica odbywający się w latach 2008-2009, Diwerse Downhill Concest w 2010 roku oraz Carpathia MTB Venture w 2011 roku. 

Jesteśmy dumni z wyróżnienia, jakie zostało nam przyznane, jest ono wynikiem pracy i zaangażowania w tworzeniu i poszerzaniu nowych horyzontów przez  mieszkańców i wielu organizacji działających na terenie Miasta  i Gminy. Mamy nadzieję, że nasze długofalowe dotychczasowe działania dotyczące tworzenia i utrzymania infrastruktury dróg i szlaków turystycznych pozwolą na tworzenie nowych możliwości, które zachęcą do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej na terenie Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek - powiedział Burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Autor: Małgorzata Cebula / oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij