Rozkładu jazdy brak - czorsztyńska gmina zabiega od kwietnia br. o aktualne rozkłady jazdy

Fot. 2013.09.29 22:47 / news / czytano 2741 / opinie 0

Pasażerowie gminy uskarżają się na brak aktualnych rozkładów jazdy na przystankach. Pomimo licznych próśb i wymiany korespondencji pasażerowie i władze Gminy Czorsztyn nadal czekają na uporządkowanie tej kwestii.

Samorządowcy wystosowali pismo do Regionu Dróg Wojewódzkich w Nowym Sączu oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie z prośbą o zamieszczenie aktualnych rozkładów jazdy przewoźników obsługujących linie komunikacyjne na trasie wojewódzkiej 969 administrowanych przez ZDW, gdyż aktualnie wiszące są nieczytelne i nieaktualne, co wprowadza w błąd pasażerów. Podobne pismo wysłane zostało do Starosty Nowotarskiego, w którym Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn prosił, aby przy uzgadnianiu rozkładów jazdy oraz wydawaniu zezwoleń na wykonanie regularnych przewozów osób w krajowym transporcie sugerować się rozkładami jazdy dotychczas obowiązującymi w nowotarskim PKS.
 
W odpowiedzi udzielonej przez Zarząd Dród Wojewódzkich do wójta czytamy: "Przewoźnik wykonujący regularny przewóz osób podaje rozkład jazdy do publicznej wiadomości w szczególności poprzez przekazanie zatwierdzonego rozkładu jazdy oraz informacji dotyczącej rozkładu jazdy właścicielowi lub zarządzającemu przystankiem (ZDW w Krakowie), celem zamieszczenia rozkładu na danym przystanku komunikacyjnym". W piśmie zaznaczone jest, że przewoźnicy nie dokonują powyżej wymienionych czynności, na co Zarząd nie ma wpływu. 
 
Zastępca Wójta Rafał Jandura ma odmienne stanowisko w tej sprawie. - Dla mnie ZDW ma wpływ, bo jak sami piszą powinni dostać takie informacje a w przypadku ich braku egzekwować nadal. Z kolei Starosta w odpowiedzi na pismo poinformował nas, że przypomniał przewoźnikom wykonującym przewozy regionalne objęte jego zezwoleniem, że od 1 stycznia 2013 roku wedle nowych obowiązujących przepisów mają obowiązek przekazywania rozkładu jazdy właścicielowi bądź zarządzającemu przystankiem komunikacyjnym, w celu zamieszczenia rozkładu na danym obiekcie i nie dalej niż 10 dni przed początkiem obowiązującego nowego rozkładu jazdy. Czy to coś da? Zobaczymy. Zastanowimy się, czy wydać pozytywną opinię przewoźnikowi, jeśli ten nie dostarczy nam dokładnych i aktualnych rozkładów i nie umieści ich na przystankach.
Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij