Rozmawiali o bezpieczeństwie

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.15 15:52 / news / czytano 4416 / opinie 0

W Szczawnicy zorganizowano debatę społeczną policji z mieszkańcami, która wbrew wcześniejszym oczekiwaniom nie przyciągnęła zbyt wielu zainteresowanych.

Organizatorami spotkania byli Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n/D Michał Janerko wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorzem Niezgodą. Debata miała miejsce w sali budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy i mógł w niej wziąć udział każdy zainteresowany. Frekwencja nie była zbyt wysoka, ale Ci którzy przyszli na spotkanie mogli zwrócić uwagę na problemy pojawiające się w ich najbliższym otoczeniu.

- Do tej debaty zostaliśmy zobligowani przez Komendę Główną Policji, której priorytetem jest spotkanie ze społeczeństwem, omówienie problemów, które nurtują mieszkańców poszczególnych gmin i miejscowości - mówił  Michał Janerko rozpoczynając spotkanie.

Na spotkaniu obecni byli;  Grzegorz Niezgoda Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica, Andrzej Bańkosz Komendant Straży Miejskiej, kpt. Piotr Domalewski Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, asp. Jerzy Kozioł Specjalista Wydziału Ruchu Drogowego, Jan Kopaczka Komendant Straży Leśniej z Nadleśnictwa Krościenko n/D, Piotr Chachuła Komendant Posterunku Straży Pienińskiego Parku Narodowego, Tomasz Zachwieja Naczelnik lokalnej jednostki GOPR, Tomasz Moskalik Zastępca Burmistrza Szczawnicy, Tomasz Hurkała Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica, przedstawiciele Rady Miejskiej, instytucji oświatowych oraz mieszkańcy.

Komendant Janerko przedstawił zebranym krótką prezentację multimedialną, w której podsumował pracę i zakres działania krościeńskiego komisariatu w okresie od czerwca do września br. Krótkiego podsumowania pracy za rok 2013 dokonali również; przedstawiciel Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Pienińskiego Parku Narodowego, GOPR, Straży Miejskiej, Nadleśnictwa Krościenko n/D oraz Wydziału Ruchu Drogowego w Nowym Targu.

Kwestie poruszane wczoraj przez mieszkańców dotyczyły głównie motocykli offroadowych, które stają się uciążliwe dla mieszkańców i turystów, parkingu dla autokarów przy ulicy Parkowej, samochodowych „wyścigów” w rejonie ulicy Biała Woda w Jaworkach. W imieniu mieszkańców Przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja pytał o problem narkomanii na terenie miasta i gminy. W trakcie dyskusji dyrektor Publicznego Gimnazjum w Szczawnicy Sebastian Walosczyk zwrócił uwagę na problem sprzedaży alkoholu i wyrobów tytoniowych nieletniej młodzieży. Jak zaznaczył - zakupu najczęściej dokonują osoby dorosłe proszone o to przez młodzież.
 
- Problem dotyczy nas wszystkich, ponieważ nie reagujemy i przymykamy oko. Na każdej osobie dorosłej ciąży obowiązek informowania policji, jeśli młody człowiek swoim zachowaniem demoralizuje innych. Również osoby, które zakupują alkohol nieletnim popełniają przestępstwo oraz te które im go sprzedają - podkreślał w odpowiedzi komendant krościeńskiego komisariatu. 

Policja zamierza cyklicznie organizować takie debaty społeczne z mieszkańcami na temat poprawy bezpieczeństwa w Pieninach. Takie spotkania mają w przyszłości pomóc w sprawnej wymianie informacji o istniejących zagrożeniach oraz prowadzić do wypracowania wspólnych metod eliminowania tych zagrożeń.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij