Pomiędzy Szczawnicą a Jaworkami powstaną nowe, oświetlone chodniki

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.10.23 09:35 / news / czytano 1970 / opinie 0

21 października, ostatecznie ustalony został zakres współpracy Szczawnicy z powiatem, zawarty w Programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.  


Kilka miesięcy temu zakończyła się przebudowa mostu w Malinowie w Gminie Szczawnica, która realizowana była dzięki współpracy Starosty Nowotarskiego Krzysztofa Fabera oraz Burmistrza Szczawnicy Grzegorza Niezgody, a już włodarze podpisują kolejne porozumienia mające na celu realizację kolejnych inwestycji na terenie pienińskiej gminy.
 
Kolejne roboty ruszą już w 2016 roku i będą polegały na wykonaniu nowych chodników, nawierzchni drogi oraz infrastruktury towarzyszącej (latarnie, przepusty, kanalizacja burzowa) na odcinku ok. 1,7 km, od budynku OHP na ul. Szlachtowskiej w Szczawnicy aż do ul. Cieśliska w Szlachtowej. Nowopowstała infrastruktura wraz z wybudowanymi mostami w Malinowie i na potoku Sielskim w Szlachtowej pozwoli ostatecznie rozwiązać problem bezpieczeństwa pieszych przemieszczających się w stronę Szlachtowej i Jaworek.
 
- Pod koniec 2016 roku będziemy mogli się pochwalić oświetlonymi ciągami pieszymi od Szczawnicy do centrum Jaworek. Pozostanie tylko ok. 200m w rejonie niezabudowanej części gminy przy potokach Czerszla i Krupianki, co zresztą planujemy wykonać w kolejnych latach. Wartość zadania wynosi 4,5 mln zł, z czego po 25% kosztów zabezpieczone zostanie w budżecie Szczawnicy i Powiatu Nowotarskiego. Współpraca ze Starostą owocuje również projektem realizacji w 2018 roku rozbudowy (między innymi o niezależny pas ścieżki rowerowej) drogi dojazdowej do Szczawnicy od strony Krościenka. Tutaj również dysponujemy dokumentacją. Ponieważ koszt inwestycji w granicach administracyjnych Szczawnicy wynosi ponad 10 mln zł, zakładamy złożenie wniosku o dofinansowanie do EWT, przy zabezpieczeniu wkładu własnego powiatu i gminy po 900 tysięcy złotych – dodaje burmistrz.
 
Wspólnie uzgodniony przez burmistrza u starostę Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 w zakresie działań na terenie Miasta i Gminy Szczawnica, nie jest pierwszym tego typu dokumentem. Przypomnijmy, włodarze od 2008 roku regularnie współpracują w zakresie wspólnej realizacji inwestycji. W ramach tych działań zostały przebudowane takie ulice jak Główna, Szalaya, Szlachtowska, Łemkowska, Pod Homolami, wykonane zostały nowe mosty na potoku Grajcarek w Malinowie, na potokach Sielski, Czerszla, Krupianki, remont mostu na potoku Homole i wiele mniejszych inwestycji w pasie drogi powiatowej.

- Gdyby nie doskonale układająca się współpraca pomiędzy Szczawnicą a Powiatem Nowotarskim, oparta na szczególnym zaangażowaniu Starosty Nowotarskiego i Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg prawdopodobnie starczyłoby pieniędzy tylko na bieżące łatanie dziur w drodze powiatowej na terenie miasta. Fakt że chcemy współpracować pozwala nam sięgać po dofinansowania i z większą odwagą podchodzić do projektów prac na kolejne lata – podsumowuje Grzegorz Niezgoda.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij