Schola Grywałdzkie Nucicki z nagrodami

Fot. 2018.05.17 09:31 / news / czytano 3028 / opinie 0

12 maja 2018 r. po raz 15. odbył się w Czerwiennem Konkurs Góralskiej Pieśni Religijnej „Papieska Majówka” na Bachledówce – w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Podhalu. Laureatami w konkursie zostali członkowie scholi z Grywałdu.

Celem konkursu jest propagowanie góralskiej pieśni religijnej wśród mieszkańców Podhala, prezentacja zapomnianych pieśni religijnych i pieśni poświęconych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowo II oraz prezentacja twórczości poetów góralskich.

W konkursie wzięły udział grupy śpiewacze, zespoły instrumentalno-wokalne oraz duety i soliści w trzech kategoriach: I - od 6 do 12 lat, II - od 13 do 17 lat oraz III - od 18 lat. 

Po raz pierwszy w konkursie wzięła udział Schola „Grywałdzkie Nucicki” działająca przy  parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Grywałdzie, prowadzona m.in. przez Agatę Sobkowiak. Schola zaprezentowała utwory: „Hej idemy spod Pienin” (autor nieznany, mel. lud.), „Od Scytów Prehyby i Lubania” (autor nieznany, muz. ludowa), „Zaśpiywojmy” (autor tekstu: Stanisław Czepiel, mel. ludowa), „Za to zycie. W dniu pogrzebu Janowi Papieżowi (autor tekstu: Andrzej Dziedzina-Wiwer, mel. ludowa), „Wiara ojców nasych” (autor tekstu: ks. Franciszek Juchas, mel. ludowa), „Boze Wielki” (autor tekstu: Iwona Kosakowska, mel. lud.).

W kategorii I - zespół instrumentalno-wokalny zajął II miejsce
W kategorii II – solistka Ania Kowalczyk zajęła III miejsce
W kategorii III – duet: Karolina Waksmundzka i Katarzyna Waksmundzka zdobyły wyróżnienie.
Autor: Agata Sobkowiak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij