Szczawniczanie mogą wstępować do Stowarzyszenia LGD "Gorce - Pieniny"

Fot. 2015.01.26 10:57 / news / czytano 6202 / opinie 10

Od pierwszego stycznia 2015 roku mieszkańcy Miasta i Gminy Szczawnica mają możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Gorce - Pieniny".

Zgodnie z Uchwałą nr LI/324/2014 Rady Miejskiej w Szczawnicy z dnia 23 czerwca 2014 r. Miasto i Gmina Szczawnica przystąpiło z dniem 01 stycznia br., na prawach członka zwyczajnego, do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny" z siedzibą w Krościenku n.D.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Gorce - Pieniny" zrzesza w swych szeregach aktywnych działaczy reprezentujących trzy sektory: publiczny, gospodarczy i społeczny. Terenem działania stowarzyszenia jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności obszar gmin Krościenko nad Dunajcem, Ochotnica Dolna, Czorsztyn i Szczawnica. 

Generalnym celem, który przyświecał idei powołania tego typu grupy było utworzenie zwartego obszaru, który stanowiłby jednorodny pod względem przyrodniczym czy turystycznym teren, który mógłby zaoferować turystom, a także swoim mieszkańcom różnorodną ofertę, wzmocnioną i rozwiniętą dzięki uzyskanym funduszom w ramach Programu Rozwoju dla Obszarów Wiejskich.

Do Lokalnej Grupy Działania mogą wstępować gminy, jako jednostki samorządu terytorialnego, a także rolnicy, osoby fizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą, jak również przedstawiciele różnorodnych stowarzyszeń funkcjonujących w poszczególnych gminach członkowskich.

Wszystkich zainteresowanych działalnością oraz współpracą z LGD "Gorce-Pieniny" zachęcamy do wstąpienia do stowarzyszenia oraz do odwiedzenia jego strony internetowej www.leadergorce-pieniny.pl, na której znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat celów LGD, sposobu ich realizacji, korzyści wynikających z przystąpienia do LGD jak również szereg materiałów poświęconych dotychczasowej działalności stowarzyszenia i jego osiągnięciom.

Uzupełnione deklaracje członkowskie prosimy dostarczyć do siedziby Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica, ul. Szalaya 103 (II piętro, pokój nr 17) lub przesłać za pośrednictwem tradycyjnej poczty na w/w adres w terminie do dnia 16 lutego 2015 r.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Ta.2015.01.27 13:01
Nie ma sie z czym zapoznawać tylko trzeba działać. Wiec skoro w statucie niby nie mozna pozyskiwać srodkow na infrastrukturę turystyczna (co jest wierutna bzdura) to zlikwidować to stowarzyszenie i za oszczędzone pieniądze np. pensje pani prezes, zatrudnić kogoś kto nie bedzie zaslanial sie statutem tylko bedzie pozyskiwał środki, wlasnie na potrzebna infrastrukturę. Czy moze nie ma takich programow? A jeśli chodzi o wykształcenie forumowiczów to niech maja jakie chcą w przeciwieństwie do urzędników, ktorzy powinni byc kompetentni a nie tylko "dyspozycyjni" jak pani prezes - mierna, bierna ale wierna (w pewnym specyficznym aspekcie)
do lolek2015.01.27 11:01
Loluś, a ty to pewnie doktór jesteś
Maria2015.01.27 11:01
I tak to jest jak ignoranci zabierają głos w sprawach, o których nie mają pojęcia. Może by się tak zapoznać ze statutem Stowarzyszenia, na co może dostać pieniądze i jakie są jego zadania, a nie bredzić o wyciągach i hotelach. Zresztą ambitne plany będą realizować ponoć nowe władze gminy.
Janosik2015.01.27 09:01
Pani Krysiu proszę robić swoje , a wszyscy desperaci i malkontenci, którzy przez tyle lat zajmowali tylko stanowisko i nie interesowali się Pani pracą, nie pomogli , nie doradzili niech siedzą spokojnie w zaciszu domowym i cieszą się dobrym zdrowiem.
Fanki2015.01.27 00:01
Siła napędowa inewstycji i rozwoju- dobre :D Tak żeśmy sie rozwinęli, ze niedługo wyprzedzimy Davos ! To Stwoarzyszenie nie jest w burakach tylko w czarnej d..p..e .
ta.....2015.01.27 00:01
Faktycznie jak sie spojrzy na te parki wodne, wyciągi, hotele, restauracje, deptaki, plaże, nowoczesna płytę rynku z kolorowymi fontannami to faktycznie widac rękę pani prezes i pozyskane środki. A powracając ze świata wyimaginowanego - wyremontowane kible za urzędem i kwadracik trawy obok crosna. Niech juz lepiej ta pani idzie do tych buraków, dość tej żenady.
Lolek2015.01.26 23:01
Prezes po średniej miernej szkole?
pietrek2015.01.26 20:01
pani prezes i cale stowarzyszenie to byla sila napedowa inwestycji w kroscianku , wojta juz niema ...
do sasa2015.01.26 18:01
gdyby nie ta Pani Prezes Stowarzyszenie byłoby głęboko w burakach, chyba że się dybie na gotowy stołek, nieprawdaż niby Sasie? a to trzeba krytykować!
Sas2015.01.26 11:01
Kolejny krok w ramach tego Stowarzyszenia powinien być odwołanie miernej Pani Prezes.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij