Sołtys musi ustąpić po 24 latach

Fot. 2015.11.30 09:30 / news / czytano 2323 / opinie 0

Według nieoficjalnych danych nowym sołtysem wsi Tylmanowa został Stanisław Michałczak, który zwyciężył w niedzielnych wyborach z dotychczasowym sołtysem Janem Ligasem sprawującym urząd od 24 lat.

Stanisław Michałczak ma zaledwie 30 lat i jest jednym z najmłodszych sołtysów na Podhalu. Jednocześnie sprawuje funkcję radnego gminnego i przewodniczącego klubu radnych Porozumienie Dla Rozwoju Gminy. Jest to kolejny sukces radnego wywodzącego się z tego klubu.
 
Przed niespełna trzema miesiącami poprzedni przewodniczący klubu Tadeusz Królczyk został nowym przewodniczącym Rady Gminy.
 
We wczorajszych wyborach, które odbyły się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej, wzięło udział ponad 850 osób, a głosować mogło 2311 osób. Stanisław Michałczak wygrał z byłym sołtysem około 20 głosami.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij