Sołtysi z wyższą dietą

Fot. 2014.05.01 12:55 / news / czytano 2076 / opinie 0

Radni Gminy Łapsze Niżne przychylili się do podniesienia diet gospodarzom wiejskich samorządów - sołtysom. Od 1 maja br. dostaną oni po 1000 złotych miesięcznie, dotychczas każdemu wypłacano po 525 złotych diety.

Funkcja sołtysa to praca od rana do wieczora, bowiem regularnie muszą kontaktować się z urzędem gminy i jej mieszkańcami a także dbać o ich zbiorowe interesy i potrzeby. - Sołtysom dokłada się obowiązków, a ich praca to prawie już etat – podkreśla Jakub Jamróz radny łapszańskiej gminy.

Na ostatniej sesji Rada Gminy podniosła wysokość diet wypłacanych sołtysom, których szczegółowe obowiązki określone są w statucie oraz ustawie o funduszu sołeckim.  

W uzasadnieniu przyjętego projektu uchwały czytamy: - Podniesienie diety wiąże się ze wzrostem zadań wynikających z ustawy śmieciowej – sołtysi obecnie rozprowadzają worki i harmonogramy zbiórki odpadów. Za to otrzymywali wynagrodzenie płatne przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, które wypływało na koszty opłaty śmieciowej.

Obecny plan na wypłatę diet w Łapszach Niżnych wynosił 57 tys. złotych, a planowany wzrost wynagrodzenia o 475 złotych miesięcznie od maja br. do końca roku skutkował będzie wzrostem wydatków o dodatkowe 34 tys. złotych.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij