Agroturystyka szansą dla rolnika

Fot. Arch. Stowarzyszenia 2014.11.20 21:52 / news / czytano 2521 / opinie 0

Stowarzyszenie STO.KROPKA w ramach projektu pod nazwą Agroturystyka szansą dla rolnika przeprowadziło cykl spotkań informacyjno-aktywizujących dla mieszkańców Gminy Czorsztyn dotyczących prowadzenia i rozwoju działalności agroturystycznej.

Spotkania odbyły się w miejscowościach, w których zgłosiła się największa liczba uczestników, tj.: w Sromowcach Niżnych, Sromowcach Wyżnych, Kluszkowcach i na Mizernej. 

Podczas każdego z czterech spotkań osoby prowadzące gospodarstwa agroturystyczne lub zainteresowane podjęciem takiej działalności miały możliwość zapoznania się z podstawowymi przepisami prawnymi regulującymi działalność agroturystyczną w kontekście podatkowym i sanitarnym, zagadnieniami dotyczącymi sprzedaży usług agroturystycznych, współpracy gospodarstw agroturystycznych i innych lokalnych podmiotów w kreowaniu atrakcyjnych ofert agroturystycznych oraz identyfikacji zasobów i potencjału: regionu, gospodarstwa i członków rodziny rolnika, które mogą zostać wykorzystane i przyczynić się do rozwoju działalności agroturystycznej na obszarze Gminy Czorsztyn. 

W spotkaniach uczestniczyło łącznie 60 osób, które nabyły wiedzę z uwarunkowań organizacyjno-prawnych prowadzenia agroturystyki.

Projekt został dofinansowany ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Prezes  Stowarzyszenia „STO.KROPKA”
Małgorzata Piątek
Autor: Małgorzata Piątek
Zdjęcia: Arch. Stowarzyszenia
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij