Sukces ZEW Niedzica S.A. w konkursie INNOVATICA 2013

Fot. 2013.06.27 14:24 / news / czytano 2257 / opinie 0

Podejmowanie działań innowacyjnych, dążenie do rozwoju z wykorzystaniem światowych nowinek technologicznych, zwiększanie mocy wytwórczych - to wszystko zdecydowało o sukcesie ZEW Niedzica S.A. w konkursie INNOVATICA 2013. 

Specjalne wyróżnienie, przyznane przez Jury, na czele którego stanął Prezes Krajowej Izby Gospodarczej - Andrzej Arendarski, wręczone zostało Spółce ZEW Niedzica podczas IV Kongresu Innowacyjnej Gospodarki, który  odbył się wczoraj (26.06.2013 r.) w Warszawie. 

Prestiżowa Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej przyznawana jest za osiągnięcia w dziedzinie innowacji w  polskiej gospodarce, w trzech kategoriach: Innowacyjna firmy / uczelnia / organizacja, Innowacyjne rozwiązanie - produktu / technologii / usługi i Osobistość innowacyjna.

Przy ocenie wniosków uwzględniane są następujące kryteria, wynikające z wdrożenia innowacji: korzyści ekonomiczne, poprawa pozycji konkurencyjnej w kraju i na świecie, formy zabezpieczenia własności intelektualnej a także korzyści dla środowiska wynikające z wdrożenia innowacji. 

Do udziału w konkursie zgłosiło się w roku bieżącym 60 firm z całej Polski. Specjalne wyróżnienie, poza ZEW Niedzica S.A otrzymały Zakłady Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. Nagrodę w imieniu Zarządu Spółki odebrał Józef Wójcik - Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju.

ZEW Niedzica S.A. wyróżniona została za trzy projekty: instalację nowoczesnych „inteligentnych liczników” u wszystkich odbiorców Spółki, badania innowacyjnych rozwiązań w zakresie energetyki odnawialnej i rozproszonej, prowadzone w Parku Technologicznym Frydman a także modernizację Małej Elektrowni Wodnej w Łączanach - uznaną za jedną z największych  małopolskich inwestycji związanych z energetyką odnawialną w ostatnich latach.
Autor: Oprac. red.
Źródło: ZEW Niedzica S.A.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij