System opłat za śmieci musi się utrzymać – mieszkańcy Gminy Łapsze Niżne nie zapłacą więcej

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.08 10:04 / news / czytano 2682 / opinie 0

Gminie, po dwóch przetargach dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, udało się utrzymać dotychczasowe stawki na rok 2014. 

Końcem 2013 roku gmina ogłosiła dwa przetargi na odbiór nieczystości. Pierwszy z nich został unieważniony ze względu na zbyt wysoką cenę jaką zaoferowało Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych "EMPOL" z Tylmanowej. Drugi przetarg zamknął się w kwocie 427 tys. złotych. Dzięki temu mieszkańcu gminy nie zapłacą w roku 2014 więcej za wywóz śmieci. Jest jednak kilka zmian zasad na jakich będą odbierane.
 
- Żeby utrzymać dotychczasową stawkę radni zdecydowali, że należy zmniejszyć ilość kursów odbioru śmieci. Odpady niesegregowane teraz odbierane będą tylko raz w miesiącu a nie dwa razy jak do tej pory, worki ze szkłem co drugi miesiąc i tylko raz w roku można będzie oddawać tzw. odpady wielkogabarytowe. - tłumaczy wójt Paweł Dziuban.

Wzrosną jednak koszty dla gminy, która we własnym zakresie musi zadbać o produkcję worków i ich dostarczenie mieszkańcom. Wiąże się to z dodatkowym wydatkiem około 80 tys. złotych na rok. - Jeśli ten wydatek skalkulowalibyśmy do obowiązującej ceny śmieci to prawdopodobnie mieszkańcy zapłaciliby od 1 stycznia br. o złotówkę więcej. - kalkuluje wójt.
 
Miesięczne stawki opłat od jednego mieszkańca :
  • odpady selektywne 6 złotych
  • odpady nieselektywne 12 złotych
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij