Gminne dożynki i zakończenie lata w Łapszach Niżnych

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.08.31 21:54 / news / czytano 6377 / opinie 1

Mieszkańcy Gminy Łapsze Niżne spotkali się, by świętować zakończenie lata oraz uczestniczyć w gminnych dożynkach. Impreza połączona była z przeglądem orkiestr dętych i występami scenicznymi zespołów i kabaretu "Truteń".

Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą świętą dziękczynną za tegoroczne plony odprawioną w kaplicy przy kościele św. Kwiryna w Łapszach Niżnych, po której nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych. Swój udział w organizacji święta plonów miały poszczególne sołectwa gminne, których przedstawiciele przygotowali wieńce ocenione później przez jury i nagrodzone czekami pieniężnymi.

W konkursie zwyciężył wieniec wykonany przez Zespół regionalny "Bystry Potok" z Kacwina, którego przedstawiciele odebrali z rąk wójta Pawła Dziubana czek pieniężny na kwotę 1 tysiąca złotych. Drugie miejsce przypadło sołectwu Łapsze Wyżne, trzecie Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Niedzicy. Komisja przyznała także wyróżnienia, a nagrody i dyplomy ufundowali wspólnie Wójt Gminy Łapsze Niżne oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łapszach Niżnych z siedzibą w Niedzicy.

Wrażeń dostarczyło również rozstrzygnięcie drugiego konkursu. Ogłoszono bowiem wyniki na najładniejsze obejście w gminie Łapsze Niżne. Konkurs trwał od maja do września br. a komisja oceniała w tym czasie urządzenie ogródka, ogólne utrzymanie otoczenia, przestrzeganie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie całej gminy. 

Nagrody otrzymali: Helena Wida z Falsztyna, Halina i Zbigniew Markowicz z Frydmana, Helena i Stefan Rataj z Kacwina, Małgorzata i Władysław Kania z Łapszanki, Maria Nowak z Łapsz Niżnych, Władysław i Dominik Knutel z Łapsz Wyżnych, Grażyna i Zbigniew Kapołka z Niedzicy, Maria i Władysław Rabiańscy  z  Niedzicy-Zamek oraz Anna i Franciszek Kaczmarczyk z Trybsza.
 
Na scenie plenerowej obok kościoła zaprezentowały się Orkiestry Dęte z Łapsz Niżnych, Kacwina, Łapsz Wyżnych oraz zespół regionalny "Mali Spiszacy". Na scenie wystąpiły także Maria i Lidia Błachut a na zakończenie niedzielnego popołudnia znany i lubiany kabaret "Truteń" po którym zagrał i zaśpiewał zespół "Torki".
 
Dodatkową atrakcją dożynek były potrawy regionalne przygotowane do degustacji przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Zupa Radnego serwowana przez łapszańskich radnych.
 
Spotkanie zorganizowali wspólnie: Gminny Ośrodek Kultury w Niedzicy, Gmina Łapsze Niżne, Sołectwo, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Parafia z Łapsz Niżnych.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

bgt2014.09.01 14:09
super impreza
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij