Szalayowskie medale-niespodzianki dla zasłużonych w Szczawnicy

Fot. 2016.04.26 12:28 / news / czytano 3076 / opinie 0

Rada Miejska w Szczawnicy przegłosowała uchwały, dzięki którym 6 osób w tym szczawniczanie i kilku Węgrów zostanie w 2016 roku odznaczonych Medalem za zasługi dla Szczawnicy im. Józefa Szalaya.

- Rok 2016 w Szczawnicy obchodzony jest pod hasłem Roku Szalayowskiego. Z tej okazji wyróżnionych jest więcej niż zwykle. Chcieliśmy docenić też naszych przyjaciół Węgrów i podkreślić więzi polsko-węgierskie – mówił sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica Tomasz Ciesielka.

Sekretarz tłumaczył, że medale będą wręczane w ciągu roku, np. podczas uroczystości związanych z Rokiem Szalayowskim, a Węgrom w czasie Dni Polsko-Węgierskich w lipcu. - Na razie nie podajemy nazwisk do publicznej wiadomości. Niech to będzie niespodzianką – dodał.

Zasady przyznawania w Szczawnicy Medalu im. Józefa Szalaya, założyciela uzdrowiska, określa uchwała z dnia 17 czerwca 2002r. Ustanowienie odznaczenia było związane z odbywającymi się tym w czasie uroczystościami z okazji 40-lecia nadania Szczawnicy praw miejskich. Medal otrzymało już wielu ludzi kultury i sztuki, działaczy społecznych, zespołów, instytucji i sportowców.

Autor: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij