Kajakarze docenieni

Fot. Ludwik Wolski 2014.12.30 19:47 / news / czytano 17745 / opinie 114

Dzisiaj Jan Dyda Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem uroczyście wręczył stypendia sportowe kajakarzom górskim za osiągnięte w 2014 roku wysokie wyniki sportowe.

Za osiągnięcia oraz swoją sportową postawę nagrodzeni zostali bracia Andrzej, Filip oraz Jakub Brzezińscy. Wójt wręczył nagrody wraz z kajakarką Marią Ćwiertniewicz mieszkanką Krościenka - wielokrotną mistrzynią Polski, złotą i srebrną medalistką mistrzostw świata w jedynkach oraz olimpijką z Monachium z 1972 roku.

Bracia Brzezińscy to wychowankowie SKS Sokolica. W roku 2014 zdobyli m.in. srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w kajakarstwie górskim w australijskim Penrith w dniach 23-27 kwietnia br. oraz wysokie czwarte miejsce we wrześniu w Deep Creek w Stanach Zjednoczonych podczas Mistrzostw Świata.

Stypendia przyznawane są zgodnie z zarządzeniem  Wójta Gminy z dnia 17 grudnia 2014 roku w sprawie przyznania stypendiów sportowych Gminy Krościenko nad Dunajcem dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe.
 
Wysokości przyznanych stypendiów;
1. Brzeziński Andrzej 2 400 zł
2. Brzeziński Filip 2 400 zł
3. Brzeziński Jakub 1 800 zł
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Ludwik Wolski
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

omg2015.01.04 20:01
Do wszystkich nie umiejących czytać i myśleć przypominam - Krościenku taki podwójny most przez Dunajec nie był potrzebny. Krościenku całkowicie wystarczyłby pojedynczy most. Tyle i tylko tyle potrzebuje Krościenko by zapewnić ciągłość komunikacyjną z Zawodziem. Zapewnienie dojazdu do "uzdrowiska" w Szczawnicy nas nie interesuje. Droga równie dobrze mogłaby się kończyć na Piaskach. A pierwotne plany przewidywały budowę dwóch mostów z czym jeden miał być tam gdzie stary a drugi dość spory kawałek niżej. Miała być też obwodnica Krościenka która nie powstała bo poprzednie władze wydały pozwolenie na zabudowanie działek po których miała przebiegać. Teraz za to mamy rondo i korek blokujący główne ciągi komunikacyjne w każdy długi weekend. Mamy za to "restaurację" przy rondzie której parking dodatkowo komplikuje to wszystko.
dddsw2015.01.04 13:01
a pani cwierniewicz to kto jest ze w gminie sie rzadzi?
Reset2015.01.04 08:01
Przekujmy te komentarze w prace dla Gminy , a nie ciągle pytajmy ,co może zrobić Gmina dla nas ,czego nie zrobiła ?. CO MY MOŻEMY ZROBIĆ DLA GMINY - wspólnie zrobimy wiele.
Do 3 widz2015.01.04 01:01
Wymienianie uparcie ze dla mieszkancow Zdrojowej tez sie nie broni bo most ktory był w pełni zaspokajał ich potrzeby. Wiadomo ze nowa inwestycja powstała dla Szczawnicy a nie zdrojowej (twierdzenie co innego to hipokryzja). Opowieści o rozładowaniu natężenia ruchu to bzdura bo były dwa pasy i nadal są z ta tylko różnica ze mieszkancow zdrojowej załatwila sygnalizacja świetlna ktora ich blokuje i tamuje ruch. Falsyfikowanie twoich twierdzeń nie zmienia faktu, ze te mosty sa ładne i z tego powodu dobrze ze powstały bo jest jedna fajna rzecz w Kroscienku. Tylko głównym inwestorem jest powiat a gmina na tym wszystkim mogla znacznie więcej zyskać wiec podawanie tego przykladu jako koronnego sukcesu za 12 lat jest żałosne i pokazuje ta mizerie.
Do 3 widz2015.01.04 00:01
A jeśli chodzi o komentarz z finansowaniem w pelni go podtrzymuje Szczawnica wydała grosze (nawet nie 10%) ogólnej wartości inwestycji ktora jest dla niej najważniejsza - mosty na jedynej drodze dojazdowej i tego sie powinnismy uczyć od nich, a nie chwalić władze ktore na tym przypadku dały sie ograć jak dzieci. I kto sie uczył samorządu na przykładzie samorządu szkolnego?
Do 3 widz2015.01.04 00:01
Czy ty potrafisz napisać jedno słowo: prawda albo fałsz. Czy tylko umiesz kopiować i wklejać ciagle to samo ?
Litości2015.01.04 00:01
A kwota 100 tys wynikała wprost z Twojego komentarza o dofinansowaniu na poziomie 1 M 140 tys i nie miała żadnego znaczenia bo w zaden sposób nie wpłynęła na tezę ze najważniejsza inwestycje dla Szczawnicy finansuje w znacznie większym stopniu Kroscienko. Notabene jaki analfabeta za jednostkę miliona złotych podaje duża literę M ktora oznacza mega. Z kolei robienie zarzutu ze wygłaszam subiektywne opinie to juz tatalna abstrakcja bo tatym polega komentowanie. Hello ! A powtarzanie poraz kolejny tych dyrdymałów o korkach w Kroscienku i konieczności finansowania inwestycji ktora powstałaby za darmo (jak w każdej racjonalnie zarządzanej miejscowości) to juz ośmieszanie sie na całego.
3 widz2015.01.04 00:01
Fakty są następujące, "Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 14,5 miliona złotych, z czego dofinansowanie ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 to prawie 8,5 mln zł. Pozostała kwota to dotacja gminy Krościenko 1 milion 137 tys. zł, gminy Szczawnica 1 milion 137 tysięcy oraz wkład własny Powiatu Nowotarskiego tj. 4 miliony złotych." Dotyczące mostu. Dotyczące ronda: ". Zadanie to było realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich we współpracy z Powiatem Nowotarskim, który przeznaczył na to zadanie 350 tys. zł, a gmina Krościenko 550 tys. W sumie przedsięwzięcie to kosztowało 2 miliony 400 tys. zł. Rondo znakomicie wkomponowało się w bliźniacze mosty i stanowi z nimi nierozerwalną całość oraz tworzy piękne rozwiązanie komunikacyjne." I to są fakty. To, że Ty sądzisz, że jest to zla inwestycja i nie warta swoich pieniędzy, bo to Szczawnica tylko i wyłącznie ją miała zrobić to jest to Twoje zdanie. Ja uważam, że ten most jest tak samo potrzebny nam (Zawodzie) jak i im. Szczawnica nie dołożyła się do ronda, bo jej ono nie było potrzebne, powstało ono zwłaszcza po to by nie tworzyły się tak często korki przy wyjeździe z rynku, by mieszkańcom żyło się lepiej, by nie musieli stać razem z turystami w korku, także sądzę, że to rondo było warte swojej ceny.
Do 3 widz2015.01.04 00:01
Fakt ktory nie podlega dyskusji - Kroscienko w znacznie większej kwocie sfinansowało inwestycje najistotniejsza dla Szczawnicy niz sama Szczawnica (ktora pokryła koszty w marginalnym stopniu do ogólnej wartość). Prawda czy fałsz? - krótka odpowiedz.
Do 3 widz2015.01.03 23:01
Oczywiście ze sie odniosłem tylko warto umieć czytać ze zrozumieniem zeby to zauważyć, a wzamian nie dostlalem żadnej odpowiedzi poza ta absurdalna ze trzeba finansować obca inwestycje realizowana głownie dla innego podmiotu na swoim terenie.

reklama

3 widz2015.01.03 23:01
Ja przestalem rozmawiac z Toba w momencie jak nie podales zrodla swojej klamliwej informacji na temat tego, ze Szczawnica dala 100 tys. Na budowe mostu i potem zaczal Pan zmieniac temat i juz sie do tego nie odniosl takze nie uwazam Pana za kogos wartego dyskusji. Ani nie przyznal mi Pan racji gdy ja podalem z cytatem starosty, ze Szczawnica dala ok. 1, 15mln zloty. Nie, nie jestem ta sama osoba co hehe, omg etc.
Koniec2015.01.03 23:01
Co OMG, 3 widz, hehe, cytuje (i jak tam sie jeszcze przedstawiałeś) braklo weny do wygładzania kłamliwych bzdur czy zalałeś sie bo ciśnienia nie wytrzymales? porwales sie z motyka na słońce bo opowiadanie jak to było pięknie w świetle otaczającego swiata do kosmiczna bzdura.
Do byly wicewojt2015.01.03 21:01
Pewnie dlatego ze Lacku ludzie chcą jescze więcej, nam przez 12 lat wmówiono ze mamy wszystko chodź nic nie mieliśmy. Nareszcie 30 listopada wrócił nam rozum .
Pytanie2015.01.03 21:01
To samo pytanie zadaj sobie odnośnie Kroscienka ?
Były wicewójt Łącka2015.01.03 21:01
został doradcą naszego Wójta. Tylko dlaczego z Wójtem Klagiem nie zostali wybrani na następną kadencję skoro tyle dobrego zrobili dla Łącka ?
Nokaut2015.01.03 20:01
Zreszta co tu dyskutować jedz do np. Lacka i zobacz rozwoj tej miejscowości w ostatnich latach o potem wróć do Kroscienka i porównaj sobie. Zobaczysz ich hale sportowa, parkingi, dworce, parki płytę rynku, drogi. Będziesz miał najlepszy przykład kompetencji byłych władz Kroscienka.
Dokończenie2015.01.03 20:01
W przeciwieństwie do Szczawnicy ktora dostała prezent
Do erni2015.01.03 20:01
Z powodów kroków cierpi Kroscienko a nie Szczawnica z której sie nie da wyjechać. Te twoje komentarze to masakra. A Szczawnica ma tyle samo do ronda co i mostów bo to jedna inwestycja. A most mi sie bardzo podoba tylko nie podoba mi sie ze chwali sie nim była władza i nie podoba mi sie ze przy jego budowaniu zamiast zarobić to wydaliśmy
erni2015.01.03 20:01
Raz źle, że gmina zapłaciła za most w pewnej części, raz źle, że jednak za mało. A Ty kolega wcześniej pisałeś o tym, że Szczawnica dała 100 tysięcy na most a dała ok. 1,15 mln, więc proszę się nie wykręcać i bronić, że jednak na rondo nic nie dali, bo czemu by mieli dać skoro rondo (które pewnie się też nie podoba, jak wszystko) jest u nas i to Krościenko najbardziej odczuwało skutki korków, nie Szczawnica. Czekam teraz na krzyczenie, że dalej są korki, prosze więc porównać częstotliwość i ich rozmiar, jedyną lepszą rzeczą jaką możnaby stworzyć to chyba obwodnicę. Żałosne jak można tak się motać.
Do dalej2015.01.03 20:01
No wlasnie najwieksza wizytowka gminy jest most sfinansowany prawie w calosci przez powiat. Tylko tym sie możecie pochwalić .
1, 2, 3, 4, 5, 6

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij