Szansa na realizację kolejnego projektu drogowego

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2015.07.28 13:45 / news / czytano 2596 / opinie 0

Na wczorajszej Sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy została przegłosowana m.in. uchwała dotycząca wyrażenia intencji wspólnej realizacji w 2016 roku z Powiatem Nowotarskim wykonania chodnika wraz z nawierzchnią drogi i infrastrukturą towarzyszącą na odcinku 1,7 km.

Jest to kolejna inwestycja planowana do wspólnej realizacji przez Miasto oraz Powiat i kontynuacja w tym zakresie współpracy rozpoczętej w 2008 roku, która owocuje corocznie wspólnymi przedsięwzięciami. Kilka dni temu został oddany do użytku most w Malinowie – największa z dotychczasowych inwestycji.
 
W ramach projektu planowanego na przyszły 2016 rok przewidziany zakres realizacji obejmuje drogę powiatową od OHP do hotelu „Jan” w Szlachtowej z wyłączeniem odcinków realizowanych w ostatnich latach w ramach przebudowy mostu w Malinowie oraz realizowanej w 2013 przebudowy mostu na potoku Sielskim. Przede wszystkim na całym odcinku będzie zamontowane oświetlenie uliczne, ponadto zaistnieją bardzo potrzebne chodniki w Cieśliskach w Szlachtowej, przy cmentarzu parafialnym w Szlachtowej oraz wzdłuż drogi w Malinowie. W ramach projektu wybudowane zostanie również nowa kanalizacja burzowa.

Uchwała dotycząca intencji wspólnej realizacji jest niezbędna przy złożeniu wniosku przez Powiatowy Zarząd Dróg przygotowywanego do realizacji z projektów w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Deklaracja dotyczy współfinansowania w przyszłym roku z budżetu miasta 50 % wkładu własnego powiatu. Szacunkowe koszty realizacji projektu biorąc pod uwagę aktualne ceny robót budowlanych wynoszą 4 mln 500 tys. zł., a planowany udział finansowy miasta to kwota 1 mln 125 tys. zł.
 
- Zdecydowaliśmy się na kolejną wspólną inwestycje na którą dysponujemy niezbędnymi dokumentami i pozwoleniem na budowę. Jest to dopełnienie realizacji tych dwóch projektów które wykonaliśmy w latach 2013 i w bieżącym roku. Zgodnie z moimi deklaracjami dołożyłem wszelkich starań aby i most na potoku Sielskim został zrealizowany w poprzedniej kadencji, a w obecnej most w Malinowie. Bez naszej deklaracji współfinansowania żaden z tych projektów nie zaistniałby. Niejednokrotnie dziękowałem za współpracę, a w 2014 roku podziękowaliśmy Staroście wręczając statuetkę „Perła Pienin” za całość dokonań i wspólne inwestycje w Szczawnicy, Szlachtowej i w Jaworkach. Ale tegoroczna realizacja mostu w Malinowie to słowa uznania zarówno dla Starosty, PZD i samego wykonawcy i wypada sobie życzyć, aby w przyszłym roku udało się nam równie sprawnie zrealizować kolejną inwestycję – Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij