Stworzonka Henryka Zachwiei

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.03.26 16:43 / news / czytano 2950 / opinie 1

Do końca kwietnia w Pijalni Wód Mineralnych w Szczawnicy można oglądać wystawę prac szczawnickiego artysty rzeźbiarza pn. „Moje Stworzonka”.

Henryk Zachwieja „Baltazar” urodził się w 1952 r., jest rzeźbiarzem i malarzem, członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Klubu Twórczego w Szczawnicy oraz Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Tworzy rzeźby pełne, płaskorzeźby, rzeźby plenerowe-monumentalne, maluje na szkle. Tematykę jego prac stanowią głównie motywy góralskie, świąteczne, religijne oraz dawne legendy. Jego rzeźby zdobią wnętrza wielu kaplic i kościołów (m. in. kościółek na Sewerynówce w Szczawnicy). Znajdują się także w zbiorach muzeów oraz w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą. Artysta brał udział w licznych konkursach oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych.
 
Wystawę w szczawnickiej galerii tworzą drewniane „stworzonka” m.in. pająki, nietoperz a także płaskorzeźba niedźwiedzia. Rzeźby robią wrażenie, ponieważ wykonane są w wielokrotnym powiększeniu. Wystawa czynna jest w godzinach pracy pijalni.
Autor: Oprac. red.
Źródło: MOK Szczawnica
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Michał2014.03.28 17:03
Bardzo podoba mi się ta wystawa, naprawdę robią wrażenie.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij