Szczawnica: Ma być pięknie

Fot. 2020.10.16 16:12 / news / czytano 914 / opinie 0

Zwiększenie atrakcyjności pogranicza polsko - słowackiego w Pieninach poprzez modernizację istniejącej infrastruktury turystycznej - tak brzmi nazwa zadania, które niedługo ma zostać zrealizowane po polskiej stronie pogranicza w Szczawnicy.

- W pierwszym etapie została opracowana dokumentacja projektowa w zakresie koniecznym do wykonania zadania wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień i pozwoleń, w tym pozwolenia na budowę. Dokumentacja została złożona w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu. Drugim etapem będą roboty inwestycyjne polegające na przebudowie przystani flisackiej i rozbudowie o część do obsługi kajaków - mówi włodarz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
 
W ramach zadania pojawi się m.in. pasaż (obiekt kubaturowy), w tym: budowa muru oporowego od strony ścieżki pieszo-rowerowej, uregulowany zostanie istniejący tor kajakowy, pojawi się rampa dla niepełnosprawnych. Całkowita wartość projektu to 2 040 763,29 €. Wartość projektu po stronie polskiej wynosi 554 697,56 € w tym wartość dofinansowania wynosi 85% 471 492,90 €.
Autor: Oprac. red.
Źródło: FB burmistrza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij