Szczawnica: Miejski Ośrodek Kultury w nowej siedzibie, na kino brak dzierżawcy

Fot. 2016.01.22 16:40 / news / czytano 2125 / opinie 0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, biuro Miejskiego Ośrodka Kultury zostało przeniesione do budynku szczawnickiego magistratu. 

Miejski Ośrodek Kultury w  Szczawnicy od września czekał na przekazanie nowej siedziby. Dwa pomieszczenia w budynku urzędu miasta i gminy zajmuje czwórka pracowników. Wcześniej szczawnicka placówka kultury mieściła się w tym samym budynku co Kino Pieniny i Biblioteka Publiczna przy ulicy Głównej.

O reorganizacji MOK-U władze Szczawnicy mówiły już w jesieni. Wtedy, Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy zapowiadał, że do urzędu zostanie przeniesiony dyrektor ośrodka i trzech pracowników. Tak też się stało. Kino od stycznia nowego roku miało przejść w prywatne ręce, w dzierżawę. - Bardzo długo trwały rozmowy z ewentualnym dzierżawcą kina, niestety ostatecznie nie zdecydował się on na przejęcie kina. Umowy pracowników obsługujących kino wygasły końcem grudnia 2015 roku - mówi burmistrz Szczawnicy.

Obecnie w MOK-u w Szczawnicy zatrudnienie mają cztery osoby. W sezonie wakacyjnym było ich osiem. Wcześniej  pismo wyrażające sprzeciw wobec planów przeorganizowania pracy MOK-u podpisało ponad sto osób w tym ludzie kultury, liderzy lokalnych środowisk. Zapowiadana reorganizacja została przeprowadzona. Jedyna niewiadoma obecnie dotyczy kina Pieniny. Póki co kino nie wyświetla filmów i nie wiadomo kiedy, na jakich zasadach i czy w ogóle będzie funkcjonowało.

Autor: mw
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij