Szczawnica: Przygotowania do sobotniego otwarcia sezonu turystycznego i flisackiego w pełni

Fot. Janusz Wojtarowicz 2016.04.22 13:41 / news / czytano 3666 / opinie 0

W sobotę w Szczawnicy czeka nas inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce połączona z Rozpoczęciem Sezonu Flisackiego na rzece Dunajec a także będzie to kolejna impreza wpisana w kalendarz imprez Roku Szlayowskiego.

Na Parkingu w Pieninach widać już końcowe przygotowania do jutrzejszej imprezy. Co czeka na tych, którzy w sobotę 23. kwietnia zechcą przyjechać do Szczawnicy?

Jedną z atrakcji będzie bicie rekordu Guinnessa w najdłuższej na świecie szarlotce. Jak zapowiadał w radiowej audycji "Słowo za słowo" Radia RDN Nowy Sącz Piotr Gąsienica, kierownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy: Spróbujemy pobić dotychczasowy rekord w długości szarlotki ustanowiony trzy lata temu w Niemczech, który wynosi nieco ponad 287 metrów. Chcemy, by w Szczawnicy szarlotka miała ponad 300 metrów, co da nam ponad 5,2 tys.  porcji do zdegustowania.

W programie także targi produktów i wyrobów lokalnych. Będzie można spróbować sądeckich soków, owoców, przetworów i miodów, tradycyjnego pieczywa z okolic Gorlic czy małopolskiego wina, poznać pracę krywulczarki i dziegciarza, podziwiać przepiękne ludowe rękodzieło. W jaki sposób dziś warto czerpać z tradycji, pokaże pokaz mody inspirowanej folklorem Lachów Sądeckich, Pogórzan i Łemków.

Na zakończenie o godz. 19:00 wystąpi Grupa Śpiewacza Flisaków, a potem zapraszamy do zabawy na koncercie zespołu Lombard, świętującego 35-lecie istnienia!

Na wszystkie wydarzenia w Szczawnicy wstęp wolny. Organizatorzy: Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy zapraszają!

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij