Szczawnica w Perłach

Dzisiaj w Szczawnicy miały miejsce zawody biegowe Perły Małopolski. NA starcie stanęło około 500 zawodników.

Miłośnicy biegów podjęli sportowe zmagania na trasach: krótkiej - 5,6 km, średniej - 10,8 km oraz długiej - 21,3 km, prowadzących szlakami Pienińskiego Parku Narodowego.

Największą popularnością wśród zawodników cieszył się bieg na długim dystansie, który ukończyło 143 biegaczy. Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Konrad Francuz z miejscowości Mogilany, natomiast wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Holc z Lublina.

Dystans średni - 10,1 km, ukończyło ponad 106 zawodników i zawodniczek. Najlepszy na trasie okazał się Michał Dudczak, natomiast najlepszą kobietą na tej trasie została Joanna Sznajder z Michałowic.

Na trasie krótkiego dystansu wzięło udział blisko 91 zawodników. Wśród mężczyzn najlepszy czas uzyskał Paweł Chlipała z Kamienicy, natomiast najlepszą kobietą na tym dystansie została Martyna Hryc z Grywałdu.

Triumfatorami krótkiego dystansu w kategorii Open Nordic Walking zostali Grzegorz Misztal z Iwanowic oraz Ewelina Domasławska – Pytlik ze Szczodrkowic. Zwycięzcą średniego dystansu został mieszkaniec Osielca – Piotr Ordzowiały, natomiast wśród kobiet najlepszy wynik uzyskała mieszkanka Krakowa – Julia Zawada.

W tegorocznych zawodach biegowych wzięły również udział dzieci w kategorii „Perełki Małopolski”. Podsumowanie zawodów oraz uroczyste wręczenie nagród odbyło się na scenie plenerowej przy dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę.

Autor: oprac.red.
Źródło: FB G.Niezgoda