Szczawnica w podróży po Polsce

Fot. 2014.02.17 17:06 / news / czytano 2683 / opinie 3

Od grudnia 2013 roku informacja o Szczawnicy krąży po Polsce w postaci wystawy plenerowej pod nazwą „Podróż w kolorze. Polska. Najpiękniejsze Miejsca”.

Przedsięwzięcie ma za zadanie promować Ziemię Sądecko-Gorlicką jako „Krainę 1000 Źródeł” w tym Szczawnicę jako jedną z najatrakcyjniejszych miejscowości regionu. Prezentacja ta otwiera cykl wystawienniczo – promocyjny zaplanowany na lata 2014-2020 koordynowany przez Bogdana Bartłomieja Wawrzyńczyka i Autorski Zespół Promocji BBW. W ramach akcji zostało wykonanych 15 fotogramów w tym dwa okazałe promujące Szczawnicę, Szlachtową i Jaworki oraz walory Pienin.

Planowana trasa wystawy rozpoczęła się w Warszawie oraz równolegle w Gdańsku, a następnie przejedzie przez 16 miast wojewódzkich w Polsce. Przewidywany czas, jaki wystawa spędzi w każdym z miast, wynosi 3 miesiące. Otwarcie wystawy w Szczawnicy nastąpi w dniu 23. lutego 2014 roku w Dworku Gościnnym. Partnerami przedsięwzięcia z regionu są samorządy miast i gmin, w tym Urząd Miasta i Gminy Szczawnica oraz Lasy Państwowe, Małopolska Organizacja Turystyczna, Fundacja Sądecka, Urząd Marszałkowski, organizacje pozarządowe i podmioty gospodarcze.
 
Wystawa prezentuje walory przyrodnicze, krajobrazowe Pienin, atrakcje turystyczne, kulturalne Szczawnicy i okolic, lecznicze właściwości pobytu w Uzdrowisku z naciskiem na wykorzystanie właściwości wód mineralnych, o czym świadczy hasło „Kraina 1000 źródeł”.
 
- Zdecydowaliśmy się na udział w tym przedsięwzięciu ze względu na niewielkie koszty reklamy i duże korzyści wynikające z tego, jak daleko reklama dociera. Projekt jest skierowany do szerokiego grona odbiorców i w ciągu dwóch lat promocja Szczawnicy dotrze tym samym do blisko 2 mln osób. Dzięki mobilności ekspozycji, może ją obejrzeć niemal każdy – zapewnia burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.
Autor: Agnieszka Stopka
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Krościenko2014.02.18 21:02
No cóż, to mój głos wołający na pustyni, nie spodziewałem się ani odpowiedzi twierdzących ani tego że ktoś mi wytłumaczy dlaczego jest tak jak jest a nie inaczej. No ale gmina nie ma czasu (i pieniędzy) na zajmowanie się turystyką. Mnie osobiście rozbawił tekst gminnej misji w tej dziedzinie - „Pienińska Gmina Krościenko nad Dunajcem miejscem aktywnego całorocznego wypoczynku”. Co do tego stanowiska to mam nadzieję że go nie ma bo gminni urzędnicy zebrali za tamten rok dość potężne premie a tak to chociaż jedna gęba mniej.
heh2014.02.18 13:02
Drogi Przedmówco! Jeszcze się nie przyzwyczaiłeś do tego, że w gminie nikt o promocję nie dba...Czy jest w ogóle stanowisko takowe????
A gdzie Krościenko2014.02.17 21:02
A ja się pytam gdzie jest Krościenko? Czemu na tej wystawie nie ma ani słowa o Krościenku które też leży w Beskidzie Sądeckim (częściowo czyli tak jak Szczawnica) i ma źródła mineralne? Czemu nikt nie zadbał o to by Krościenko znalazło się na tej wystawie? Szczawnica znowu będzie lansowana jako stolica Pienin mimo tego że Pieniny Centralne to oni tylko mogą sobie pooglądać? Ktoś zadbał o to żeby przy okazji wypromować Jaworki i Szlachtową czemu więc nikt z gminy Krościenko nie zadbał o to by znalazło się tam i ono?
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij