Idzie mróz, w najbliższy weekend będzie zimno

Fot. 2017.01.02 13:41 / news / czytano 2339 / opinie 0

Do Polski zbliża się gwałtowna zmiana pogody. Synoptycy zapowiadają śnieżyce, a potem mróz do -25 st. C.

W nadchodzących dniach dwa układy baryczne, niż Axel i wyż Zygmunt (Zhygimont) przyniosą duże zawirowania w pogodzie. W związku z tym czekają nas obfite opady mokrego śniegu, potężne wahania ciśnienia atmosferycznego i silny napływ zimna z północy w drugiej połowie tygodnia.

Niż Axel przyniesie opady śniegu, a po nim wyż Zygmunt sprowadzi do Polski zimne polarno-morskie powietrze. Polska wschodnia i południowa może się spodziewać mrozów kilkunastostopniowych. Zimno ma trzymać co najmniej do soboty.

Od czwartkowego popołudnia temperatura w Pieninach może spaść do - 17 at. C. i utrzyma się przez cały piątek. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie do około -23 st. C. W niedzielę po południu mróz już odpuści.

Autor: Oprac. red.
Źródło: TVN Meteo, foreca
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij