Pieniądze z Unii

Fot. 2014.03.18 10:20 / news / czytano 2913 / opinie 6

Ponad 3,3 mln złotych trafiło do krościeńskiej gminy ze środków Unii Europejskiej. W okresie od 2010 do końca 2013 roku gmina zrealizowała z tych pieniędzy 13 projektów, a 6 jest nadal w trakcie realizacji.

Dzięki europejskim milionom Gmina Krościenko n/D zagospodarowała m.in. źródła Stefan i Michalina oraz źródło Maria wraz z droga dojazdową. Na liście wykonanych dużych inwestycji jest budowa sali gimnastycznej przy Publicznym Gimnazjum zakończona w 2012 roku na łączną kwotę ponad 2,7 mln złotych, z czego dotacja dla gminy wyniosła prawie 836 tys. złotych. Ponadto zagospodarowane zostało centrum Krościenka i Grywałdu, wykonany remont ścieżki pieszo-rowerowej w Krościenku, powstały dwa place zabaw dla dzieci - w Krościenku Zawodzie i w Krośnicy. 

Aktualnie trwają prace nad odnowieniem krościeńskiego amfiteatru, remont sanitariatów publicznych a także rozbudowa Szkoły Podstawowej w Krośnicy o salę gimnastyczną. Samorząd pozyskał na to zadanie 500 tys. złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Całość inwestycji wyniesie około 3 mln złotych. Gmina modernizuje również oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych z otrzymaną dotacją w kwocie 522 tys. złotych. Na bulwarach nad Dunajcem mieszkańcy od niedawna mogą korzystać z ogólnodostępnej siłowni. Ma powstać też ścianka wspinaczkowa, a przed sezonem letnim wykonana i wyposażona plaża nad Dunajcem.

Gmina skorzystała z funduszy unijnych dostępnych z programów: Małopolski Regionalny Program Operacyjny, Program Operacyjny Kapitał Ludzki oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Autor: mw
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Sport2014.03.20 19:03
Od sal i boisk to powinno się roić, społeczeństwo się musi w duchu sportu rozwijać. Mniej chorób i mniej głupot młodzież będzie robiła
romka2014.03.20 18:03
dobrze ze ty masz sale gimnastyczną my też chcemy jeżeli uwarzasz że to marnotrastwo to powiedz to głośno dzieciom z Krośnicy, pokaż swoją twarz a nie ukrywaj się pisząc komentarze w ukryciu !!!!!
zeus2014.03.18 11:03
Najlepiej aby urzędnicy uderzyli się w pierś i pisali o tym czego nie umieją zrobić albo nie potrafią, taki to już krościeński wyborca który tylko "psy wiesza" po urzednikach a sam idąc do urny wybiera ta samą władzę....
:):)2014.03.18 11:03
pieninyinfo tuba propagandowa gminy :)
Maly2014.03.18 10:03
A orlika dalej nie ma a narodowy stadion w grywoldzie sie im zamarzyl
loko2014.03.18 10:03
Materiał czysto propagandowy - widać wybory idą. Ktoś w Gminie wymyślił (i słusznie) że dobrze by było za nasze (czytaj podatnika) pieniądze przedstawić wszelakie osiągnięcia, nawet te bezsensowne jak budowa sali gimnastycznej w Krośnicy. Mam nadzieję że za to marnotrawstwo funduszy ktoś kiedyś odpowie bo to co się tam wyprawia to woła o pomstę do nieba.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij