Szwagierka wójta i pełnomocnik z etatem dyrektora - wójt nie ma sobie nic do zarzucenia

Fot. 2015.08.21 09:54 / news / czytano 2256 / opinie 0

Siostra żony włodarza Ochotnicy Dolnej otrzymała posadę dyrektora szkoły, podobnie pełnomocnik wyborczy komitetu Stanisława Jurkowskiego w ubiegłorocznych jesiennych wyborach samorządowych.

Atmosfera ostatniej sesji rady gminy była gorąca, nie tylko za sprawą realizacji projektu "enklawa" w Gorcach.  Podczas interpelacji, zapytań i wniosków radny Tadeusz Królczyk pytał - W powszechnym odczuciu wyniki konkursów na dyrektorów szkół zostały odebrane jako z góry przesądzone. Stąd pytanie do Pana, czy odczuwa Pan jakikolwiek dyskomfort związany z tym, że w jednej ze szkół finalnie dyrektorem zostaje siostra Pańskiej żony a w drugiej jeden z najbliższych współpracowników w wyborach i czy jest Pan przekonany o bezstronności komisji? Ciekawość radnego i mieszkańców wzbudził także fakt, dlaczego wieloletni dyrektor jeden ze szkół, starający się o ponowne o to stanowisko, nie został dopuszczony do konkursu i dlaczego komisja oświaty rady gminy nie została powiadomiona o konkursie.

- Jestem zniesmaczony taką postawą i takim pytaniem. Ja w niczyje buty nie wchodzę, proszę i w moje nie wchodzić. Jeśli coś jest moim zadaniem to ja to realizuję. Powołuję komisję siedmioosobową, wśród której jest przedstawiciel kuratorium, rady pedagogicznej, rodziców i urzędu.  Nie mam sobie nic do zarzucenia - odpowiadał wójt i pytał retorycznie, czy miał zabronić startować swojej szwagierce.

Konkurs na stanowisko dyrektora odbył się w trzech szkołach na terenie gminy Ochotnica Dolna. Dwóch kandydatów nie spełniło wymogów dotyczących dokumentacji i stąd nie zostali oni dopuszczeni do drugiej części konkursu.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij