Tak bawili się w Szlachtowej

Fot. Pieninyinfo.pl 2014.06.30 09:11 / news / czytano 7652 / opinie 4

Występy zespołów, loteria fantowa, konkursy dla dzieci to część atrakcji, które przygotowali dla mieszkańców Szlachtowej i turystów organizatorzy Posiad Szlachtowskich.

Posiady Szlachtowskie to cykliczna impreza zorganizowana przez Sołtysa Szlachtowej Jolantę Salamon, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie "Szlachtowianie" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. W latach poprzednich nosiła nazwę „biesiady”. - Idea tegorocznej imprezy jest taka, abyśmy tutaj w sołectwie zaczęli spotykać się częściej w swoim gronie, w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. Dlatego zmieniliśmy nazwę z „biesiady” na „posiady”. Ma to być wspólna zabawa dla mieszkańców i gości, aby poznali nasza kulturę – podkreśla Jolanta Salamon sołtys wsi.

W programie znalazła się muzyka góralska w wykonaniu Zespołu Lubań z Kluszkowiec, wystąpiła Zbójecko Kompania wraz z kapelą zbójnicką Żywiec oraz zespół Tryptyk, który brał udział w festiwalu Nowej Tradycji w Warszawie - konkursie organizowanym przez Polskie Radio. Zespół gra muzykę etniczną inspirowaną melodiami ludowymi Łuku Karpat. Na scenie zaprezentowały się także dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej.

Jedną z atrakcji był pokaz motocykli, który przygotowali członkowie Klubu Motocyklowego "Gremium". Były konkursy z nagrodami dla dzieci, loteria fantowa z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Imprezę zakończył występ kapeli Kotlicek oraz zabawa taneczna przy muzyce DJ'a Łukasza
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Pieninyinfo.pl
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

szlachtowianie2014.07.02 00:07
Drogi"turysto"na noszenie strojów odświętnych o jakie panu chodzi jest odpowiednie miejsce i czas ,jest to kosciół w święta lub święto dla danej rodziny podczas chrzcin lub ślubów.Inną sprawą jest pogrzeb kiedy zakłada się strój aby oddać honor danej osobie.Nigdy zaden góral nie zakładał takiego stroju do roboty a my jak by na to nie spojrzeć byliśmy w pracy.Odrębną sprawą jest nazwa"Posiady"gdzie jak widzę też pojęcie w tym temacie jest marne.Można podnosić dyskusję jak się ma jakie kolwiek wiadomości w danym temaćie a tu najwyrażniej jest tylko zamiłowanie do gór i nad podziw rozwinięty krytycyzm szkoda ze zupełny brak ciekwości naszej kultury.A tak na marginesie niektóre osoby z naszych szeregów są członkami zespołów regionalnych i promują nasze dziedzictwo.
turysta2014.07.01 15:07
Myślałem że tylko na Podhalu te kiczowate stroje zalewają rynek zdziwiłem się jak zobaczyłem je u was uwielbiam Pieniny piękny region nie zatracajcie tego co tradycyjne, nie ma się co oburzać, pracę każdy na pewno doceni bo pięknie działacie, dużo jeżdżę po kraju i niestety widzę jak ta kiczowatość zalewa południe, a posiady dobrze wiem na czym polegają :)
Szlachtowianka2014.07.01 09:07
Posiady" to nie tylko siedzenie w strojach pienińskich drogi turysto, to sama idea spotkań w jednym miejscu na wesoło bez stresu z żartem i smakiem nie szata zdobi człowieka tylko to jakim się jest.......... Doceń pracę tych ludzi którzy coś robią dla samej idei ........
turysta2014.06.30 17:06
Idea nazwy "posiady" piękna, szkoda tylko że nie dbacie o swoje piękne pienińskie stroje tylko promujecie stylizację, dbajcie o swoje piękno nie promujcie dziadostwa które wygląda kiczowato.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij