Trzech na tak, dwóch zwleka

Fot. 2014.09.13 21:51 / news / czytano 3347 / opinie 13

Na chwilę obecną w Gminie Krościenko n/D mówi się o pięciu kandydatach na stanowisko wójta. Stanisław Gawęda, Dariusz Morawczyński i Jan Dyda deklarują, że wystartują w jesiennych wyborach. Czy będą kolejni kandydaci?

Obecny włodarz Krościenka n/D potwierdza swoją kandydaturę. Stanisław Gawęda wystartuje w tym roku po raz czwarty. Swoje stanowisko nieprzerwanie piastuje od 2002 roku, kiedy zajął miejsce Bogusława Waksmundzkiego obecnego Członka Zarządu Powiatu Nowotarskiego. W roku 2006 oraz 2010 wygrał wybory w pierwszej turze. W roku 2006 mając jednego kontrkandydata otrzymał ponad 84% poparcie. W roku 2010 Gawęda uzyskał 57% poparcie, a pozostałe głosy rozłożyły się pomiędzy dwóch innych kontrkandydatów. 

Wójt ma dwóch pewnych konkurentów. Swój udział w wyborach deklaruje Dariusz Morawczyński obecny radny i członek Komisji Budżetowej i Komisji Rolnej oraz Promocji, Agroturystyki i Ochrony Środowiska. 

Pewna jest także kandydatura Jana Dydy, obecnego kierownika sekcji operacyjnej Grupy Podhalańskiej GOPR w Krościenku n/D, dyrektora krościeńskiego gimnazjum w latach 2001-2008.

Dwaj pozostali potencjalni kandydaci Wiesław Kwiatek oraz Marek Salamon wstrzymują się z potwierdzeniem, co argumentują tym, że mają jeszcze czas, by podjąć ostateczną decyzję. - Ani nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam. Na obecną chwile wychodzę z inicjatywą utworzenia zorganizowanego ruchu działającego na rzecz dobra gminy pn. KWW Ruch Rozwoju Gminy Krościenko n.D. Chcemy polegać na osobach jak najbardziej uczciwych, kompetentnych i doświadczonych a w swoich działaniach przedkładamy dobro wspólne ponad partykularne interesy oraz indywidualne uprzedzenia - podkreśla Salamon.

Wiesław Kwiatek nie ukrywa, że nadal kompletuje i szuka odpowiednich radnych. - Po to mamy komitet, aby działać wspólnie, podejmować decyzje na temat tego co robimy i w jakich kierunkach idziemy. Być może moja decyzja o kandydowaniu pojawi się przed 17 października. Tego nie wykluczam - podkreśla.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

do niedoinformowanego2014.10.01 02:10
Powiem tak : Nawet nie chce się tłumaczyć tym którzy cały czas szukają jakiejś sensacji chcą wiecznej awantury ,a nie znają faktów.Ale muszę to zrobić aby Ci nie orientujący się w temacie nie mieli zafałszowanego obrazu .8 lat temu mieszkańcy osiedla Pryczków złożyli do UG Krościenko petycję z prośbą o wybudowanie mostu na rzece Krośnicy.Jednymi z wielu argumentów było to iż most powyżej ma nośność 2.5 tony a skręt w drogę dojazdową do ulicy Pryczków o promieniu 2.5 metra pod kątem 90 stopni uniemożliwił przejazd większości pojazdów nie mówiąc już o zimie! Kolejne petycje złożone były w latach następnych ,aż wreszcie została wykonana dokumentacja i plany .W tym roku mijała ważność dokumentacji więc po kolejnej interpelacji mieszkańców oraz kilku radnych postanowiono ogłosić przetarg na budowę aby nie stracić jej ważności co z kolei w mniemaniu takich markontentów jak ty okazałoby się jawnym marnotrawstwem publicznych pieniędzy w kwocie kilkunastu tysięcy złotych.Przetarg wygrała jedna z kilkunastu firm za kwotę ok 140000 tyś zł.Ktoś kto choć trochę zna się na budownictwie zdaje sobie sprawę że za most o nośności 20 ton to cena niewielka.O tym że przejazd przez rzekę jest karalny w związku z ustawą o ochronie środowiska przekonała się firma która wykonywała inwestycję płacąc kilkukrotnie kilkuset złotowy mandat wystawiony przez straż rzeczną i rybacką po wcześniejszym zawiadomieniu przez życzliwych!!!!!!Spółka wodna była informowana o inwestycji i ją popierała a w ubiegłym tygodniu przy zbiornikach pracowała jedna z krościeńskich firm która przejeżdżała ciężkim sprzętem bez obawy że zapłaci mandat za przejazd przez rzekę.Jak mówi mieszkaniec nawet jak coś się zmieni to co Janusz czy Darek jak wybudują most np. na Tylkę to też ich będziesz potępiał?A co do pensji kogokolwiek w Urzędzie to na pewno wszyscy w n owej kadencji będą pracować za darmo długi znikną po miesiącu zostaną tylko motory i pstrągi i duża zawiść i niechęć do wszystkiego i wszystkich .Powodzenia!!
Mieszkaniec2014.09.18 12:09
Wszyscy narzekają a znowu przejdzie Gawęda :( I jak nam tak źle to czemu nie szukamy zmian? Esz.... Darek bądź Janusz to jedyni rozsądni kandydaci i ich chce widzieć w drugiej turze.
Do Do Grzybiarza2014.09.17 17:09
Kolego z Urzędu Gminy ! Ciężki sprzęt nie wymaga do przejazdu przez ten strumyk tak drogiego mostka. Spółka wodna nigdy nie zwracała się o budowę przeprawy mostowej. Dla 28 mieszkańców przez lata z powodzeniem służył mostek powyżej i nikt tego nie kwestionował. Musisz kolego z UG przyznać ,że mostek może jest dla motocyklistów i smakoszy pstrąga ? W takim przypadku dalsze zadłużanie w celu budowy takich "wodotrysków" - nas mieszkańców gminy jest bardzo łatwe, dla wójta i Pani Skarbnik Gminy - czyż nie prawda ?? Mostek mają "motocykle i pstrągi", a my długi , natomiast wójt i skarbnik gminy pensje!
Grzybiarz2014.09.16 23:09
Odpowiadam na informację do mnie: 1) zbierać grzyby w swoim lesie i łące mogę, straż Parku nie ma prawa interweniować na prywatnym gruncie 2) zagłosuje na osobę Wójta , która może coś zmienić w Krościenku, czyli Panu Gawędzie podziękuje- swoje już zarobił, niech ustąpi miejsca innym 3) Kiedy powstaną mostki np. pod Tylką? Tam też mieszkają ludzie.....
Mieszkaniec Pod Tylką?2014.09.16 17:09
A czemu nie zbudowano w pierwszej kolejności mostku pod Tylką? Obiecują nam to od dłuższego czasu i nic? Czyżby sołectwo nie było lubiane przez opozycyjną działalność radnego? Na najbliższym czasie zapytam czemu taka kolejność? U nas też 8 domów jest i stanowi drogę dojścia na Tylkę. Przepraszam u nas zapomina się czasami odśnieżyć drogi i ów służby nie mają jak dojechać? Po co droga na grzybek?? U nas jej gorsza droga i nikt się nie przejmuję? Lepiej zrobić drogę na Węgliska i zwiększyć koszt działek ?? Ile tam jest domów? Proszę zanim ktoś napiszę, że mój post kipi nienawiścią aby przejść się w oba miejsca i zobaczyć gdzie jest to bardziej konieczne?
Ania2014.09.16 10:09
Widać jaka w Krościenku zawiść nienawiść złośliwość .Z powodu mostku który pewnie był potrzebny a komuś bardzo przeszkadza stwarza się pozory jakiejś patologi inwestycyjnej.Żenada!!!!!! Ludzie cieszcie się z wszystkiego co służy naszym mieszkańcom i turystom a nie wiecznie narzekajcie krytykujcie i wyszydzajcie!!!Przy takiej "postawie"niezadowolonych mamy coraz większą szansę stać się jeszcze większym zaściankiem!!!!
realista chcący zarobic2014.09.16 10:09
To może teraz koncert życzeń zrobimy, ja osobiście mam gdzieś kolejne przepusty, mosteczki , kładeczki a atrakcją naszej gminy czas najwyższy aby stał się wyciąg, bogata oferta kulturalna, festiwale moze jakieś, ale to zadanie dla kolejnego wójta, mam nadzieję że władza się zmieni bo czas najwyzszy zrobić coś dla ludzi turystycznie zeby mogli ZAROBIĆw tym kroscieńskim grajdole. Mamy doskonałą bazę wypadową w Pieniny, urokliwe miejsce ale to nie wystarcza juz w tych czasach, to było dobre w latach 70.
korektor2014.09.16 10:09
Zgadza się przecież to też ważny punkt na mapie turystycznej Krościenka.W dzisiejszych czasach turysta chce dojechać w takie miejsce wygodnie i cywilizowanie a nie przez płot u Walusia.Ablandia Karczma Łowisko to jedna z nielicznych atrakcji naszej Gminy.Teraz czas na drogę na Zadki pod Toporzyskowem bo kiedyś morze doczekamy się wyciągu!!!!Potrzebny też most na osiedle Pod Tylką i kilka drobniejszych inwestycji w całej Gminie jak dróżki asfaltowe przepusty zjazdy podjazdy mostki itd.
obserwator2014.09.16 07:09
zapomnieliście dodac że jeszcze jest , łowisko pstrąga , pole namiotowe
Do grzybiarza2014.09.15 23:09
Nad Walusiem na osiedlu Pryczków czyli tam gdzie przez ten most jeździsz na grzyby jest zameldowanych w dziesięciu domach 28 mieszkańców naszej Gminy.Obowiązkiem Gminy jest zapewnienie mieszkańcom każdej dzielnicy komunikacji z resztą społeczeństwa oraz godnego dostępu do wszelkiego rodzaju służb /Pogotowie, Straż Pożarna,Policja wreszcie Straż Parku PPN której zadaniem jest karanie nielegalnie zbierających grzyby na jego terenie!/Droga i most prowadzą również do terenów leśnych spółki leśnej i lasów prywatnych z których w okresie zimowym jest pozyskiwane drewno wreszcie umożliwia swobodny dojazd służbom porządkowym do wywozu śmieci i zimowego odśnieżania.Co najważniejsze most pozwala wreszcie na swobodny dojazd sprzętu ciężkiego do ujęcia wody i zbiorników wodnych Spółki wodnej która zaopatruje w wodę całe Centrum Krościenka!!!! Proponuję nie opowiadać głupot i nie zbierać grzybów halucynogennych tylko w najbliższych wyborach głosować za takim Wójtem który wybuduje co najmniej kilka mostków i przepraw które są bezsprzecznie konieczne. W Ochotnicy w ostatnich latach Wójt wybudował kilkanaście mostków i przepraw i wszyscy się cieszą.U nas każda inwestycja postrzegana jest jak jakieś zło .Proponuję ,na rydze do księżego lasu przez Zakrętki bo w Parku Straż czeka!!!!!!

reklama

Do mietek2014.09.14 17:09
Jeżeli jesteś zdegustowany , to załóż swój komitet wyborczy i startuj na wójta - będzie coś nowego .
mietek2014.09.14 11:09
nawet mi sie nie chce pisać na temat tych kandydatur.Znowu to samo.
Grzybiarz2014.09.14 11:09
Dziękuje obecnemu wójtowi za nowy most nad Walusiem dzięki któremu mogę dojechać pod sam las idąc zbierać grzyby :D Dziękuje za mos na drodze do lasu:D!!! Proszę zrobić jeszcze taki most koło Państwa Hryc na Kątach by na węgliska był lepszy dojazd :D
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij