Jasełka Misyjne

Fot. Anna Borkowska 2015.01.11 22:25 / news / czytano 4867 / opinie 0

Wczoraj i dzisiaj w Remizie OSP w Krościenku nad Dunajcem wystawiano Jasełka Misyjne, w których zagrali mieszkańcy krościeńskiej gminy.

Jasełka Misyjne to przeplatanie się wątku rodziny przygotowującej się do wigilii podczas których w rozmowach podnoszony jest problem pomocy biednym, samotnym i potrzebującym na całym świecie, dzielenia się z potrzebującymi. Drugi wątek to opowieść o narodzeniu Syna Bożego. 
 
W misyjnych jasełkach nie mogło zabraknąć ucharakteryzowanych dzieci prezentujących przedstawicieli narodów z całego świata. Siłę przekazu problemu biedy na świecie wzmacniają autentyczne wspomnienia Marii Pawłowskiej, która była na misji w Boliwii. Misjonarka pojawia się co jakiś czas podczas spektaklu uświadamiając dzieciom jakie problemy mają ich rówieśnicy w biednych rejonach globu oraz potrzebę niesienia im pomocy.
 
W sumie na scenie wystąpiło 106 aktorów amatorów. 

Jasełka przygotowały i zorganizowały Siostry Służebniczki Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej z Krościenka nad Dunajcem wraz z mieszkańcami gminy Krościenko nad Dunajcem, Gminne Centrum Kultury w Krościenku nad Dunajcem, zespół  regionalny "Małe Pieniny", kapela Jaśka Kubika oraz Grupa Śpiewacza "Krościencanki".
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij