Trzy osoby zatrzymane za rozbój

Fot. 2019.11.21 18:44 / news / czytano 1928 / opinie 0

Policjanci z Krościenka nad Dunajcem zatrzymali trzy osoby za rozbój. Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem dyżurny Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem otrzymał zgłoszenie o napadzie na kobietę w miejscowości Szczawnica. Okazało się, że poszkodowana została pobita przez kobietę i mężczyznę. Następnie do dwójki agresorów dołączył jeszcze jeden mężczyzna. Kiedy ukradli kobiecie telefon komórkowy, cała trójka odeszła grożąc jej. Poszkodowanej kobiecie pomocy udzieliła przypadkowa osoba.

Policjanci szybko ustalili personalia sprawców i tego samego wieczoru zatrzymali trzy osoby w wieku od 21 do 32 lat. Dwoje z nich to mieszkańcy Szczawnicy, natomiast jeden z mężczyzn to mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Początkowo zaprzeczali, aby mieli jakikolwiek związek ze sprawą. Jednak po znalezieniu w domu, w którym przebywali telefonu komórkowego poszkodowanej 23-latki, nie było już wątpliwości. Cała trójka usłyszała zarzut rozboju z art. 280§1kk, za co grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat. Dodatkowo 32-latek odpowie za znieważenie funkcjonariuszy. Prokurator zastosował wobec trójki podejrzanych dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną. Ponadto wobec mężczyzn zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 5 i 10 tys. złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem.
Autor: Oprac. red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij