Barok na Spiszu na festiwalu w Kielcach

Fot. 2016.04.27 11:06 / news / czytano 2792 / opinie 0

Festiwal Barok na Spiszu znalazł już swoje stałe miejsce w wakacyjnym krajobrazie Spisza. Koncerty, które odbywają się w pięknych, zabytkowych kościołach mają już swoją wierną publiczność. W tym roku festiwal odbędzie się po raz piąty, a tematem przewodnim będą narodziny baroku.

W ramach festiwalowych działań został powołany do życia zespól muzyki dawnej Scepus Baroque, który swa nazwę wziął od łacińskiej nazwy Spisza. Celem istnienia zespołu są występy nie tylko w ramach festiwalu Barok na Spiszu, ale tez reprezentowanie barokowego Spisza na innych festiwalach.

Tak było w ostatnią niedzielę (24 kwietnia), gdy zespól zainaugurował XXVII kielecki festiwal Anima Mundi. W pięknym, urokliwym miejscu, jakim jest kościół oo. Pallotynów na wzgórzu Karczowka został wykonany koncert muzyki barokowej Ameryki Łacińskiej, którego premiera odbyła się w Niedzicy podczas III festiwalu Barok na Spiszu. Ideą, która przyświecała powstaniu tego programu była historia inkaskiej księżniczki Uminy i legenda o ukrytym na zamku w Niedzicy skarbie Inków.

W składzie zespołu, obok znakomitych muzyków polskich wystąpili także muzycy meksykańscy. Koncert pełen energii, zaskakujących rytmów, ciekawych instrumentów perkusyjnych, śpiewany zarówno po hiszpańsku i po łacinie, ale także w językach indiańskich keczua i nahuatl zrobił wielkie wrażenie na słuchaczach. Owacje na stojąco, bisy i ogromny kosz kwiatów były miłym zwieńczeniem tego pięknego koncertu.

Zespól wystąpił w składzie: Katarzyna Wiwer, Julieta Gonzalez, Piotr Olech, Maciej Gocman, Piotr Zawistowski, Dominika Małecka, Alicja Sierpińska, Karolina Koślacz, Andrzej Zawisza, Anna Wiktoria Swoboda, Bartosz Sałdan oraz Daniel Zorzano, dyrektor artystyczny tego projektu. Poniżej zamieszczamy relację zdjęciową, publikowaną dzięki uprzejmości Radia Kielce.


Autor: Rafał Monita
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij