W Jaworkach powstanie wodociąg

2014.05.27 09:18 / news / czytano 1706 / opinie 0

Projekt budowy wodociągu w Jaworkach został zakwalifikowany do dofinansowania po długim pobycie na liście rezerwowej, na której znajdował się od 2011 roku. Szczawnica pozyskała środki z funduszy współpracy Polsko – Słowackiej jeszcze w perspektywie finansowej 2007-2013.

Wartość dofinansowania stanowi 74,50 % kosztów kwalifikowanych. W ramach pierwszego etapu wykonane zostanie po stronie partnera ze strony Polskiej, czyli Szczawnicy ujęcie wody oraz stacja jej uzdatniania na ul. Czarna Woda na terenie sąsiadującym już z terenami Nadleśnictwa oraz część sieci wodociągowej w Jaworkach. Projekt przewiduje łącznie ok. 4 km sieci wodociągowej z 78 przyłączami do budynków. Obejmuje ulicę Czarna Woda, ulicę Kościelną, ulicę Na Opołtę oraz przejście pod mostem na potoku Grajcarek w kierunku ulicy Pod Homolami. Termin wykonania inwestycji planowany jest na koniec bieżącego roku. 

26. maja Szczawnica ogłosiła przetarg na wykonanie tego przedsięwzięcia, oferty można składać do 11 czerwca br.

W poprzednich latach miasto Szczawnica przygotowało kompleksowy projekt z pozwoleniem na budowę sieci wodociągowej obejmującej również ulicę Biała Woda i ulicę Zaskalskie w Jaworkach oraz rozbudowę sieci na terenie Szlachtowej, a także połączenie jej z siecią wodociągową miasta. Obecnie realizowany będzie pierwszy etap ze wspomnianego zakresu z newralgicznym i niezbędnym ujęciem wody na Czarnej Wodzie. W ramach oszczędności jest możliwa jeszcze w ramach tego projektu realizacja dodatkowego odcinka za zgodą instytucji przyznającej dofinansowanie. Całość na etapie projektowania została oszacowana na poziomie 20 mln zł, a realizacja kolejnych etapów będzie możliwa do wykonania przy pomocy środków zewnętrznych w kolejnej perspektywie finansowej tj. w latach 2014-2020. Władze samorządowe Szczawnicy już przygotowują kolejny wniosek w tym zakresie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, który mógłby obejmować kolejne kilometry sieci w ramach przygotowanej dokumentacji.

- Najważniejszym jest, aby rozpocząć pierwszy etap całej inwestycji, jakim jest najdroższa jej część, czyli budowa ujęcia oraz stacji uzdatniania wody wraz z głównym kolektorem doprowadzającym wodę do centrum Jaworek - podkreśla burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij