W Pieninach tylko Gmina Łapsze Niżne dostanie pieniądze na remonty dróg lokalnych

Fot. 2013.11.12 21:25 / news / czytano 2605 / opinie 0

Komisja powołana przez wojewodę małopolskiego zakończyła ocenę wniosków złożonych do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych w naborze na 2014 rok. Gotowe są wstępne listy rankingowe projektów.

Złożono 69 wniosków, w tym 25 wniosków powiatowych oraz 44 wnioski gminne. 65 wniosków uzyskało pozytywną ocenę merytoryczną natomiast 4 wnioski zostały odrzucone ze względu na braki formalne. Na realizację Programu w roku 2014 dla Małopolski zaplanowano kwotę 17 mln 865 tys. złotych.

Wśród pienińskich gmin na 7. miejscu znalazł się wniosek Gminy Łapsze Niżne dotyczący przebudowy i remontu drogi gminnej nr K 362566, ul. Św. Rozalii w km 0+000-1+110 w miejscowości Niedzica wraz z przebudową skrzyżowania z drogą gminną ul. Miodową wraz z dojazdem oraz skrzyżowaniem z drogą powiatową ul. 3 Maja. Wartość inwestycji wyniesie prawie 1 mln 400 tys. zł, gmina stara się o dofinansowanie w połowie.

Zgodnie z harmonogramem prac wnioskodawcy mogą zgłaszać zastrzeżenia do list rankingowych w ciągu 14 dni od ich ogłoszenia. Zastrzeżenia wnioskodawców są równoznaczne z żądaniem dokonania ponownej oceny złożonego wniosku. Wnosząc zastrzeżenie, wnioskodawca może dopełnić wymogów formalnych zgłoszonego w terminie wniosku, który podlegał odrzuceniu. Komisja rozpatrzy zastrzeżenia a następnie wojewoda małopolski przekaże listę zakwalifikowanych wniosków ministrowi administracji i cyfryzacji, który zatwierdza ostateczną listę wniosków objętych dofinansowaniem - do dnia 20. grudnia br.
Autor: Oprac. red.
Źródło: MUW Kraków
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij