W Szczawnicy opłata uzdrowiskowa, w Jaworkach i Szlachtowej – tzw. miejscowa

Fot. 2015.12.02 22:48 / news / czytano 2682 / opinie 0

Rada Miasta i Gminy Szczawnica podjęła uchwałę o opłacie uzdrowiskowej oraz kolejną o ustaleniu dla Jaworek i Szlachtowej opłaty miejscowej.

W Szczawnicy, która jest kurortem, pobierana jest tzw. opłata uzdrowiskowa w kwocie 3 zł. Jaworki i Szlachtowa wyłączone ze strefy C uzdrowiska, również prężnie rozwijają się jako miejscowości turystyczne. Wysokość opłaty miejscowej dla tych dwóch wsi wyniesie 2 zł za każdy dzień pobytu i podobnie jak opłata uzdrowiskowa będzie ona pobierana od każdej osoby fizycznej przebywającej w okolicy w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych dłużej niż jedną dobę.

Inkasentami opłaty uzdrowiskowej jak i miejscowej są kwaterodawcy. Wypełniając specjalny druk K-103 zobowiązani są również do prowadzenia ewidencji osób, od których te opłaty są pobierane. Następnie do 5-tego dnia każdego miesiąca następującego po miesiącu, w którym pobrano opłatę, winni wpłacić rzeczoną kwotę w kasie Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica lub na konto bankowe. Inkasentom przysługuje wynagrodzenie w wysokości 5% zainkasowanych kwot. Co ważne, opłaty - uzdrowiskową i miejscową - winny uiszczać również te osoby, które nie korzystają z usług zakwaterowania. Ci turyści płacą bezpośrednio w kasie UMiG lub na konto bankowe.

Autor: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij