Jubileuszowy festyn w Grywałdzie

Fot. Magdalena Wojtarowicz, Arch. GCK 2015.08.18 11:53 / news / czytano 8028 / opinie 0

Śpiąca Królewna, konkurencje sprawnościowe dla dzieci i dorosłych, rodzimy folklor, konkursy i lot balonem to tylko niektóre atrakcje XX Jubileuszowego Festynu Ludowego w Grywałdzie.

W niedzielne popołudnie boisko obok Szkoły Podstawowej w Grywałdzie zamieniło się w plac zabaw dla dzieci i dorosłych. Jubileuszowy festyn oficjalnie otworzyli Jan Dyda wójt Gminy Krościenko n.D, Rada Sołecka oraz Jan Komorek radny Powiatu Nowotarskiego.

Najpierw na scenie wystąpiła dziecięca grupa z Krośnicy prowadzona przez Daniela Delimatę, która zaprezentowała tańce, śpiew i muzykę góralską. Po dawce folkloru organizatorzy zaprosili dzieci do konkurencji sprawnościowych: biegu w worku i biegu na czas. Pozostałe konkurencje - tor przeszkód i bieg z piłeczką ping-pongową odbyły się po zakończeniu inscenizacji teatralnej "Śpiąca Królewna" w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Artystycznych Art-Re z Krakowa. 

Przed publicznością wystąpiła również Grupa Śpiewacza "Krościeńcanki" i Regionalny Zespół Dziecięcy "Małe Pieniny", którym towarzyszyła i przygrywała Kapela Jaśka Kubika. W nieco odmienny klimat muzyczny wprowadzili członkowie zespołu Folk Power serwując zgromadzonym odległą muzykę bałkańską, węgierską, karpacką oraz biesiadną wykonywaną w nowych, specjalnie przygotowanych dla naszego regionu bardziej żywiołowych rytmach. 

Na zakończenie zagrała Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem pod artystycznym kierownictwem Krzysztofa Szewczyka, a do późnych godzin nocnych bawił zespół Polk&Dance.

Oprócz występów scenicznych, dzieci zaproszone zostały do wzięcia udziału w  konkursie plastycznym, który odbył się pod patronatem Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy pn. "Z.E.W Natury". Dorośli zmierzyli się w przecinaniu klocka na czas, piciu soku i obieraniu ziemniaków.

Niespodzianką popołudnia były loty balonem firmy Gaspol. Chętnych nie brakowało, balon startował około 90 razy. Ponadto na uczestników festynu czekały kiełbaski grillowane, baranina i słodycze oraz sztuczne ognie, które rozświetliły niebo nad boiskiem w Grywałdzie.

Organizatorami imprezy byli: Urząd Gminy Krościenko n.D, Gminne Centrum Kultury, Rada Sołecka (Grywałd). Sponsorzy: Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A, GFT Goldfruct -Kinga Pienińska, Księgarnia Antykwariat Anna Gajda, Sklep Mila, Sklep Marian Tokarczyk, Sklep Maria Giemzik, Sklep Maria Błażusiak, Skład Budowlany Wójcik&Wójcik, Skład Budowlany Twardowski, Skład Budowlany Tkacz, Zakład hydrauliczny Stanisław Knutelski.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz, Arch. GCK
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij