W trosce o najmłodszych - odblaski trafią do dzieci

Fot. 2018.01.12 19:15 / news / czytano 975 / opinie 0

700 sztuk opasek odblaskowych trafi do uczniów szkól podstawowych z terenu gminy Krościenko. Wszystko to w ramach realizacji  Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2018.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży  Komisariat Policji w Krościenku  prowadzi działania informacyjno – edukacyjne adresowane do tej grupy społecznej. Działania te odbywają się w ramach współpracy z  gminą Krościenko, która  zakupiła opaski oraz dodatkowo sygnalizację świetlną. W dniu 12 stycznia 2018 roku Wójt gminy Jan Dyda przekazał  Komisariatowi  Policji w  Krościenku sygnalizację oraz opaski odblaskowe.

W ramach współpracy z gminą  policjanci z tutejszego komisariatu zobowiązali się  do przeprowadzenia spotkań warsztatowych z  dziećmi i młodzieżą  wszystkich szkól na terenie gminy. Spotkania dotyczyć  będą nie tylko bezpiecznego poruszania  się po drogach   oraz  zostaną również przedstawione informacje  w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, w szczególności wśród ludzi młodych.

Używanie elementów odblaskowych przez pieszych w warunkach niedostatecznej widoczności jest obowiązkiem prawnym wynikającym z art. 11 ust. 4a, Prawo o ruchu drogowym, który stanowi, że: pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.

Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n.D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij