Czorsztyn przywitał sezon nie tylko zabawą

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.06.01 15:22 / news / czytano 4826 / opinie 0

Otwarcie sezonu turystycznego w Gminie Czorsztyn połączone zostało z nadaniem odznaczenia Pani Annie Marek Zasłużonej dla Kultury Polskiej, mieszkance miejscowości.

Gmina Czorsztyn w okresie letnio-wakacyjnym organizuje plenerowe spotkania mieszkańców i turystów połączone z występami artystycznymi, muzyką góralską i regionalnym jedzeniem. Słowa przywitania do mieszkańców i turystów skierował w sobotę 28. maja Pan Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn. Włodarz życzył wszystkim udanej zabawy i dobrych wrażeń.

Na wstępie na scenie zaprezentowały się dzieci z zespołów regionalnych Małe Flisokize Sromowiec Niżnych oraz Sromowianie ze Sromowiec Wyżnych.

Następnie Pani Janina Plewa dyrektor Gminnego Centrum Kultury odczytała laudację o osobie "Zasłużonej dla Kultury Polskiej" - mieszkance Czorsztyna Pani Annie Marek. O odznaczenie dla Pani Anny wystąpiło Małopolskie Centrum Kultury Sokół z Nowego Sącza. Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej” jest przyznawana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego osobom wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury regionalnej, które szczególnie w swojej działalności kultywują kulturę ludową.

Odznaczenie i tytuł wręczył Piotr Gąsienica w imieniu dyrektora MCK Sokół Antoniego Malczaka, życzenia złożyli także Tadeusz Wach wójt Czorsztyna i Janina Plewa dyrektor GCK. Wszyscy uczestnicy odśpiewali Pani Annie Sto Lat!

Podczas festynu można było skosztować potraw przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna, posłuchać muzyki zespołu FOLK POWER i zespołu TRYPTYK, w składzie osobowym którego jest rodzeństwo z Tylmanowej. Dla zainteresowanych dalszym kształceniem, ofertą edukacyjną uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek z Krościenka przygotowali swoje stoisko informacyjne.


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij