Wicemarszałek Wojciech Kozak z wizytą w Ochotnicy

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2017.07.27 11:45 / news / czytano 1241 / opinie 0

W poniedziałek 24 lipca gminę i inwestycje zrealizowane na jej terenie, w ramach funduszy europejskich przy wsparciu środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wizytowali Pan Wojciech Kozak Wicemarszałek Województwa Małopolskiego wraz z Panem Stanisławem Barnasiem Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego.

 

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, podczas której Stanisław Jurkowski Wójt Gminy przedstawił zrealizowane w ostatnich latach największe inwestycje, które wsparte zostały przez Urząd Marszałkowski w ramach środków z Unii Europejskiej.

Czysta, ekologiczna Gmina Ochotnica Dolna przyjazna mieszkańcom i turystom – to hasło, które towarzyszyło spotkaniu, którego uzupełnieniem była wycieczka po obiektach, które są chlubą gminy i czynią gminę rozpoznawalną na terenie całej Polski. Na przestrzeni ostatnich lat  gminie udało się wypracować silną markę promującą ekologię i turystykę, nie tylko w regionie, ale również w skali kraju. Sukces ten jest efektem realizowanych inwestycji w zakresie budowy i modernizacji oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej gminy, która jest skanalizowana już w około 94%. Znajdująca się na terenie gminy farma fotowoltaiczna i sukcesywnie realizowany projekt montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych na domach prywatnych powoduje, że Gmina Ochotnica odwiedzana jest coraz częściej i zapraszana do udziału w konferencjach i spotkaniach dotyczących ochrony powietrza.

Delegacja Urzędu Marszałkowskiego wraz z delegacją gminną odwiedziła Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej, farmę fotowoltaiczną w Tylmanowej oraz wieżę na Lubaniu (jedną z czterech) wybudowaną z projektu „Enklawa Aktywnego Wypoczynku w sercu Gorców”.

Nasi goście mogą dzisiaj zobaczyć jak gmina wykorzystuje środki aplikowane przez Urząd Marszałkowski. Oglądniemy tylko niektóre inwestycje. Wieże widokowe, cały projekt enklawa, to inwestycja która pokazuje, że możemy realizować wielkie zadania we współpracy z innymi instytucjami. Cieszymy się, że Pan Marszałek jest z nami, widzi, realnie ocenia nasze działania i z wielkim uznaniem odnosi się do naszej pracy i stopnia zaawansowania projektów realizowanych dla dobra mieszkańców i turystów  – podkreślał wójt.

Słowa podziękowania skierował także do osoby Pana Stanisława Barnasia, który od wielu lat pomaga w rozwiązywaniu problematycznych sytuacji i jest łącznikiem między gminą, a Urzędem Marszałkowskim.  W czasie spotkania Wójt wspomniał też o wnioskach, które gmina złożyła do Urzędu Marszałkowskiego, a które oczekują na rozpatrzenie.

Wicemarszałek Kozak chwalił działania lokalnego samorządu. – Gmina Ochotnica to jedna z nielicznych gmin, która skanalizowane ma ponad 90 % gospodarstw.  Fotowoltaika i infrastruktura społeczna jest tutaj na piątkę. Gminę Ochotnica Dolna, na 182 gmin w województwie, można umieścić na pewno w samej czołówce. Mam przyjemność być tutaj także z radnymi. Ich zrozumienie potrzeb mieszkańców jest bardzo duże, a to powoduje że kolejne kroki w rozwoju gminy zdecydowanie łatwiej jest podejmować. Gratuluję Panu Wójtowi i całemu zespołowi, z którym Pan współpracuje – mówił Wicemarszałek i podkreślał, że ważne są kolejne planowane inwestycje jak choćby rewitalizacji gminy, czy kontynuacja tej niewielkie ilości kanalizacji gminy, powstanie palcu targowego jako miejsca sprzedaży rękodzielnictwa, możliwości sprzedaży borówek, grzybów i płodów rolnych.

W spotkaniu uczestniczyli Agnieszka Zabrzewska Skarbnik Gminy, Tadeusz Kudłacz kierownik referatu inwestycji i budownictwa, Zbigniew Chlebek kierownik ZGK, Franciszek Ziemianek Przewodniczący Rady Gminy, Andrzej Sikora Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, Przewodniczący stałych komisji Rady Gminy, sołtysi i pracownicy gminy.

Na Lubaniu na gości czekał góralski poczęstunek, a  oprawę muzyczną przygotowała Agata Chlipała z zespołem Nucicki. Wójt składa serdeczne podziękowania zespołowi oraz strażakom jednostek OSP w Tylmanowej i Ochotnicy Dolnej za okazaną pomoc.
Autor: Oprac.red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij