Szlachtowa i Jaworki mają nowego proboszcza

Fot. Anna Szczepaniak 2015.02.16 14:17 / news / czytano 5875 / opinie 0

Mieszkańcy należący do parafii pw. Matki Boskiej Pośredniczki Łask mają nowego proboszcza. Dotychczasowy proboszcz po 15 latach posługi wśród wiernych z Jaworek i Szlachtowej odszedł na urlop dla podratowania zdrowia.

Decyzją biskupa tarnowskiego nowym proboszczem parafii w Szlachtowej został ks. Marek Bach. Nowy proboszcz urodził się w 1970 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1995 r. Swoją posługę pełnił do tej pory w parafiach: Przeczyca, Bolesław i Mielec - św. Mateusza. Następnie podjął posługę duszpasterską w Polskiej Misji Katolickiej w Hanowerze. Po powrocie z Niemiec został wikariuszem w Przecławiu, następnie w Jodłowej oraz w Rytrze, ostatnio w Radłowie. Uroczysty ingres ks. Bacha odbył się w niedzielę 15 lutego w kościele w Szlachtowej.
 
W minioną sobotę parafianie ze Szlachtowej i Jaworek żegnali po 15 latach, dotychczasowego proboszcza ks. Józefa Włodarczyka, który pełnił także dodatkowe funkcje pośród społeczności lokalnej, a mianowicie był kapelanem Środowisk Twórczych Miasta i Gminy Szczawnica oraz miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, w tym czynnym strażakiem.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe, UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Anna Szczepaniak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij