Wnioski o wyprawkę szkolną można składać od 1 lipca

Fot. 2018.06.12 21:16 / news / czytano 1037 / opinie 0

Premier podpisał już odpowiednie rozporządzenie i od poniedziałku politycy PiS reklamują program w całej Polsce. Podpowiadamy gdzie i kiedy złożyć wniosek?

Program "Dobry start” zakłada, że każdy uczeń w Polsce otrzyma jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną.  Wnioski o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną będzie można składać już od 1 lipca. W formie papierowej od sierpnia. Ważna jest data 30 listopada. Wnioski złożone po tym czasie nie będą rozpatrywane - uczulał Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej i polecał drogę elektroniczną jako najszybszą. - Można taki wniosek złożyć poprzez portal Empatia i przez bankowość elektroniczną - dodał. 

Papierowe wnioski będą przyjmowane i rozpatrywane przez gminy, w tych samych miejscach, gdzie teraz składa się wnioski w programie Rodzina 500 plus. Świadczenie będzie nieopodatkowane i nie będzie miało wpływu na starania się o inne zapomogi. W ubiegłym roku rodzice wydali na wyprawkę dla jednego dziecka średnio 686 złotych.


 

Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij