Wójt Krościenka z absolutorium

Fot. Arch. UG Krościenko n/D 2015.06.25 20:17 / news / czytano 2739 / opinie 0

Radni z Krościenka n.D udzielili wójtowi Janowi Dydzie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2014. 

Na dzisiejszej sesji radni jednogłośnie poparli wykonanie budżetu za rok 2014 roku. Wójt za otrzymane absolutorium podziękował jednak zaznaczył, że widzi w tej sytuacji odrobinę absurdu, ponieważ został powołany na swoje stanowisko w grudniu 2014 roku, a cały rok 2014 nie był w jego gestii.

- Jako radny poprzedniej i obecnej kadencji oraz członek komisji rewizyjnej chciałem podziękować za udzielenie absolutorium całemu obecnemu składowi osobowemu Rady. Podkreślić należy, że dzisiejsze absolutorium, co zaznaczył sam wójt, udzielone zostało w głównej mierze poprzedniemu wójtowi, który pełnił swoją funkcję do 10 grudnia. Podziękowanie kierować należy Stanisławowi Gawędzie, poprzedniej Radzie, sołtysom, kierownikom jednostek i pracownikom gminy - mówił podczas sesji radny Edward Ponicki.

W 2014 roku gmina Krościenko n.D osiągnęła dochody w wysokości ponad 20,4 mln złotych, wydatki zaś wyniosły ponad 20,9 mln. złotych. Zadłużenie na koniec ubiegłego roku wyniosło 11,2 mln. złotych. W porównaniu do roku 2013 zadłużenie gminy wzrosło o niecały 1 mln. złotych.

Wykonanie budżetu za rok 2014 zostało pozytywnie ocenione przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy oraz przez Skład Orzekający Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Autor: mw
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n/D
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij