Poszkodowany pod Bereśnikiem

Fot. Arch. GOPR 2019.01.13 16:55 / news / czytano 894 / opinie 0

Dzisiaj około godziny 10.00 ratownik dyżurny odbiera zgłoszenie z Centrali o wypadku w rejonie schroniska pod Bereśnikiem (Beskid Sądecki). 

Po dotarciu na miejsce poszkodowany skarży się na silny ból pleców w okolicy lędźwiowej. Ze względu na trudny transport w dół oraz stan poszkodowanego, ratownik będący na miejscu podejmuje decyzje o wezwaniu śmigłowca. Poszkodowany został przekazany załodze śmigłowca Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR.

Dzisiaj pierwszy raz do akcji użyty był Quad, który został przekazany wczoraj do GOPR dzięki firmie Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU.

W międzyczasie do dyżurki zgłasza się poszkodowana z urazem nadgarstka. Ratownik zabezpiecza uraz i informuje o dalszym postępowaniu.
Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Arch. GOPR
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij