Wójt Ochotnicy potwierdza, że ponownie ubiegać się będzie o stanowisko

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.06.14 16:30 / news / czytano 874 / opinie 0

Stanisław Jurkowski, wójt gminy Ochotnica Dolna, deklaruje swój udział w kolejnych wyborach samorządowych, które odbędą się prawdopodobnie w październiku.

- Zamierzam kandydować na stanowisko wójta. Jest wiele rozpoczętych zadań, które należy ukończyć, a także wiele nowych, które chciałbym w nowej kadencji zrealizować - podkreśla włodarz Ochotnicy.

Ostatnio wiele się słyszy o planach i realizowanych projektach w  gminie. Do tych najważniejszych zaliczyć można budowę nowego targowiska z parkingiem, toaletami i sklepami, a także kontynuacja budowy i montażu mikro-instalacji fotowoltaicznych oraz poprawa infrastruktury drogowej wraz z bezpiecznymi poboczami. To czym gmina ma prawo się chwalić to Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii, który trafił do gminy początkiem maja od Ministerstwa Energii Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii.

Klaster Energii WZE Ochotnica jako jeden z niewielu w Polsce doceniony został m.in. za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej w skali kraju i Europy. Doceniono nasz dotychczasowy wkład oraz zaangażowanie się w jakże ważne dla kraju płaszczyzny zawiązane z ochroną środowiska (m.in. ograniczenie smogu czy niskiej emisji) oraz bezpieczeństwa energetycznego (m.in. dywersyfikacja źródeł czy magazynowanie energii). Nasze inwestycje zrealizowane z udziałem środków NFOŚiGW, MRPO, PROW i mieszkańców oraz inwestycje planowane pozwalają na realizację wszystkich założeń dotyczących klastrów energii.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij