Wybudują mosty na Spiszu

Fot. 2014.09.25 09:00 / news / czytano 2872 / opinie 1

Rada Gminy Łapsze Niżne zgodziła się na pokrycie z budżetu kosztów dokumentacji projektowej mostu w Trybszu oraz Łapszach Wyżnych. Koszt obu dokumentacji to blisko 200 tysięcy złotych.

Z wnioskiem do władz gminy o decyzję w tej sprawie zwrócił się Powiatowy Zarząd Dróg, który chce zaplanować te drogowe inwestycje do programu na lata 2014-2020. Dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniami dla mostu w Trybuszu to około 68 tysięcy złotych. Prawie dwa razy tyle, bo 110 tysięcy potrzeba na dokumentację pozwalającą na przebudowę mostu w Łapszach Wyżnych na potoku Łapszanka. Gmina, która pokryje częściowo koszty musi zagwarantować w budżecie na rok 2016 około 90 tysięcy złotych. 

Zapędy łapszańskich radnych studził podczas ostatniej sesji skarbnik Jacek Jachymiak, który podkreślał, że w sytuacji kiedy dojdzie do realizacji projektów powiat będzie wyciągał rękę o kolejną pomoc z gminy. Tym razem będzie to 50% kosztów przebudowy zaplanowanych mostów. Apelował do radnych, aby zastanowili się skąd wtedy wezmą pieniądze, przypominając że gmina zaplanowała już kilka dużych inwestycji na kolejne lata.

Paweł Dziuban włodarz Łapsz uważa, że inwestycje te są do zrealizowania chociażby dlatego, że dokumentacja ważna będzie dwa lata a ewentualna inwestycja ruszy dopiero w latach 2018-2019.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Podhalanin2014.09.26 14:09
Jachymiak sypie piasek w tryby ... powiat zawsze zdobywał środki na wszystkie inwestycje drogowo- mostowe i wkłady samorządów są minimalne
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij