Wystartowało kino cyfrowe w Szczawnicy

Fot. Janusz Wojtarowicz 2014.02.15 22:05 / news / czytano 3264 / opinie 4

Szczawnickie kino, po dłuższej przerwie, wznowiło działalność. Dzisiaj podczas zamkniętej projekcji pierwszy raz oficjalnie wyświetlono film w technologii 3D.

W zamkniętym pokazie uczestniczyli zaproszeni przez Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy m.in. przedstawiciele szczawnickich władz samorządowych, środowiska kultury i mediów. Pierwszym wyświetlonym filmem w technologii 3D była "Grawitacja" - dramat science fiction z Sandrą Bullock i Georgem Clooneyem w rolach głównych, reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Alfonso Cuaron. Każdy z uczestników pokazu otrzymał specjalne okulary, dzięki którym możliwe jest oglądanie filmu w 3D.

- W latach 2008-2009 przeprowadziliśmy gruntowny remont budynku, w którym obecnie jesteśmy. Wtedy też Kinoteatr Pieniny zaczął prężnie funkcjonować. Postęp techniczny spowodował jednak zaprzestanie wyświetlania w nim filmów. Korzystając z okazji nabyliśmy projektor cyfrowy. Obecnie filmy mogą być wyświetlane w technologii 3D, ale przede wszystkim możemy wyświetlać światowe premiery z małym albo w ogóle bez opóźnienia. Mam nadzieję, że kino będzie kinem pienińskim i przyciągnie nie tylko mieszkańców Pienin, ale także turystów - mówił burmistrz Grzegorz Niezgoda, poproszony przez dyrektora MOK Piotr Gąsienica o oficjalne otwarcie Kinoteatru na nowo. 

- Jesteśmy przygotowanie do wyświetlania filmów w technologii 2D i 3D. Serdecznie zapraszam wszystkich amatorów kina, którzy kiedyś należeli do naszego "Klubu Kinomanów", żeby na nowo do niego przystępowali. Będziemy klub rozwijać i wyświetlać tutaj też filmy, które będą sobie członkowie klubu życzyli - zapewniał Gąsienica i dodał : - Obecnie możemy grać premiery w tym samym czasie co kina w Warszawie czy Nowym Jorku, aczkolwiek to zależy od tego czy nas będzie na nie stać, gdyż podczas dwóch pierwszych tygodni wyświetlania premiery kosztują bardzo dużo.

Nowy projektor został zakupiony za pieniądze przekazane z budżetu miasta Szczawnica na 2014 rok i kosztował ponad osiemdziesiąt tysięcy złotych. Reaktywacja kina jest dodatkową atrakcją turystyczną oraz alternatywą spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Pienin. W czasie, gdy szczawnickie kino nie wyświetlało filmów, żeby obejrzeć coś na "dużym ekranie" najbliżej można to było zrobić w Nowym Targu lub w Nowym Sączu.

Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Smietakna2014.02.20 16:02
Obie części....
alfred2014.02.19 12:02
Tak się bawi, tak sie bawi, tak sie bawi Rada miejska i "smietanka" Szczawnicy. Nimfomankę pewnie oglądali..
kino2014.02.16 21:02
fajnie, że w ogóle kino jest, 2D czy 3D ale na miejscu
kinomaniak2014.02.16 10:02
był sobie film w 3D na zamkniętym darmowym pokazie dla elit, a teraz dla mas będą pokazy w 2D za kase
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij