Trasy biegowe w Krościenku

Fot. Arch. UG Krościenko n/D 2015.01.06 17:13 / news / czytano 5712 / opinie 14

W Krościenku powstała nowa atrakcja dla wielbicieli sportów zimowych - ścieżki do nart biegowych. Trasa prowadzi wzdłuż Dunajca.

Na stronie krościeńskiego urzędu pojawiła się informacja o przygotowanych trasach biegowych na bulwarach, które mają stać się atrakcją nie tylko dla mieszkańców ale i wypoczywających w Pieninach gości. Przygotowanie ścieżek możliwe było m.in. dzięki uprzejmości i pomocy ratowników z Podhalańskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krościenka. Przypominamy, że od kilku dni krościenczanie mają do dyspozycji również ogólnodostępne lodowisko.

Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem zaprasza do ruchu na świeżym powietrzu.
Autor: Oprac. red.
Źródło: UG Krościenko n/D
Zdjęcia: Arch. UG Krościenko n/D
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

Mike2016.12.23 09:12
Ale ile kilometrow ma trasa? Gdzie początek, gdzie koniec? Jakas infrastruktura?
Biały potok do białego potoka2015.01.10 22:01
Dla Twojej informacji ten chodnik nigdy nie był dobrze odśnieżany czy to za czasów Gawędy czy też ostatnio.
biały potok2015.01.09 11:01
panie wójcie a może by pan wraz ze swoją świtą zajął się sprawą odśnieżenia chodnika biegnącego z krościenka do gimnazjum gdyby taka sytuacja nieodśnieżenia zaistniała za gawędy to by go ludzie zjedli
sasiad2015.01.08 22:01
Jaka gmina takie trasy. No cóż jak już te trasy powstaną to dajcie jakieś fotki bo to co jest na tych jakoś tras biegowych nie przypomina. Lodowisko owszem chyba już jest bo w środę wieczorem dzielni strażacy ochotnicy lali wodę, a że we wtorek ten artykuł szumnie obwieścił, że już od kilku dni jest dostępne lodowisko to pominę milczeniem. No i na koniec artykułu to już rewelacja! Pan wójt zaprasza do ruchu na świeżym powietrzu! Zaproszenie od samego wójta powaliło mnie z nóg, tylko gdzie to świeże powietrze, bo chyba nie w Krościenku, w którym pachnie plastikami, gumą i najgorszej jakości węglem
połacianie do aaa2015.01.08 20:01
Kolego aaa nam nie chodzi o szlaki Pienin czy lasy objęte jakimkolwiek parkiem,chodzi nam o jakiś jeden szlak na którym będziemy mogli robić to co lubimy i spędzać czas tak jak ci którzy maszerują sobie po górach czy spędzają czas nad wodą więc uszanuj czyjeś zdanie i czyjąś pasje .Nasze nowe władze wiedzą dobrze że góry są dla wszystkich i jest w nich miejsce dla każdego.
aaa do połacianie cd2015.01.08 17:01
Co ma do tego demokracja? Demokracja to rządy większości. Te rządy zdecydowały, że większość lasów w Polsce należy do przedsiębiorstwa państwowego "Lasy Państwowe". To przedsiębiorstwo zdecydowało, że do lasów nie wjeżdża się samochodami, motocyklami i quadami, tylko się po nich chodzi, biega albo jeździ na rowerze (bez praktycznie żadnych ograniczeń). Czyli po prostu zakazy wjazdu do lasów, którymi niektórzy się nie przejmują. Oczywiście, że drogi leśne NIE są dla wszystkich (pojazdów)!. Gdyby ta zasada nie odpowiadała większości, to - bez obaw - już rząd zmusiłby LP do zmiany decyzji. Ale konkretnie - policz, proszę, ile osób przyjeżdża w Pieniny, żeby CHODZIĆ po górach i okolicy, wypoczywać w spokoju i zastanów się, co by ci ludzie zrobili, gdyby w Beskidzie Sądeckim, Małych Pieninach, czy w Gorcach zaczęły się masowo pojawiać quady i offroad. Prosta statystyka. Gwarantuję Ci, że wtedy właśnie pojechaliby na Słowację i w Bieszczady. Miałbyś jednego offroadowca w zamian za 500 straconych piechurów. Myślisz, że właściciele knajp i kwater by Ci podziękowali? Obawiam się, że nie zdajesz sobie sprawy, po co turyści - na całym świecie - przyjeżdżają w góry. Offroad się organizuje - na całym cywilizowanym świecie - tam, gdzie nie ma innych turystów. Nie pisz o robieniu skansenu, bo ja o tym nie pisałem. Atrakcje turystyczne i wygoda dla turystów są potrzebne (wyciągi, korty, trasy, wypożyczalnie wszystkiego, baseny, masaże, minigolfy, parki linowe, przewodnicy, stawy rybne, porządna baza noclegowa z każdej półki, knajpy z tradycyjnym jedzeniem, koncerty, itd., itp.). Ja się sprzeciwiam pomysłom na niszczenie FUNDAMENTU, który przyciąga tu turystów, czyli piękna przyrody, czystego powietrza w górach i ciszy. Zdaję sobie, że Cię nie przekonam. Ale nie martwię się bardzo, ponieważ doskonale wiem, że zalegalizowanie quadów, motocykli i offroadu w lasach otaczających Pieniny jest niemożliwe z wielu powodów. Tak samo zresztą, jak w Bieszczadach, czy innych polskich górach.
stasecek2015.01.08 16:01
teraz gopr się odwdzięcza januszkowi ale rozstaw nart na trasie jest tylko dla horych na hemorojdy proponuje aby janusecek pierwszy przeleciał bo to pod niego ha ha biegnij
połacianie time2015.01.08 14:01
Do Osobnika aaa albo jest demokracja albo jej nie ma albo lasy i drogi leśne dla wszystkich albo dla nikogo ,albo z całego Podhala zróbmy rezerwat i wysiedlimy ludzi zostawmy same rowery postawmy tabliczkę SKANSEN a turyści będą sobie jeżdzić na Słowację w Bieszczady a my będziemy płakać!!!!
widz2015.01.08 11:01
może by tak dwóch panów od zajęć z wf zrobiło sztuczny tłok?
bbbb2015.01.08 11:01
pomysł dobry tylko cały problem polega na tym że jakoś narciarzy nie widać

reklama

aaa2015.01.08 10:01
Pomysł banalny i jakże tani w realizacji... I dlatego świetny! Do "połacianie": mam nadzieję, że masz na myśli trasy rowerowe i w takim przypadku popieram z całej mocy! Ale jeśli piszesz z nadzieją o trasach dla quadów lub 4x4 to mam głęboką nadzieję, że nie tylko nikt takich tras na Podhalu nie otworzy, ale wręcz że odpowiednie służby zaczną w końcu skutecznie egzekwować prawo i wypędzą tych bandytów z lasów. Właśnie dlatego, że są piękne!
połacianie2015.01.07 20:01
Brawo za pomyślunek na zimę ale lato się zbliża czy jakieś trasy Off-road ,cross mamy takie piękne lasy liczymy na nową władze
taki trochę swój2015.01.07 20:01
Ludzie czy widzicie jak coś się zmienia w Krościenku? Ja widzę - tanim kosztem tyle trafnych atrakcji - mam na myśli lodowisko i trasę. Tak dalej Panie Wójcie i proszę nie czytać negatywnych komentarzy bo Polacy to maruderzy:)
Piotr2015.01.07 18:01
Brawo, jutro kupuję narty !!!!
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij