Zaśmiecony krajobraz po zimie

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.04.14 10:30 / news / czytano 2966 / opinie 2

Topniejący śnieg odkrył krajobraz zaśmieconych potoków, przydrożnych rowów i poboczy.

Muszle klozetowe, zużyte pieluchy, eternit z niebezpiecznym dla zdrowia azbestem, szyby samochodowe, butelki, opony, zdrutowane plastikowe wiaderko i kubek po kawie. Jak co roku topniejący śnieg odkrył przydrożne śmietniska. Ten zestaw śmieci został sfotografowany przy drodze prowadzącej z Hałuszowej do drogi wojewódzkiej 969 na przestrzeni około 500 metrów kwadratowych.

Z dniem 1 lipca br. w życie wejdzie "ustawa śmieciowa", która zobowiąże każdego mieszkańca do odprowadzania opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów do gminy. Nowe przepisy mają zapewnić czysty krajobraz za oknem – bez dzikich wysypisk śmieci. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Ministerstwa Środowiska naszesmieci.mos.gov.pl

Za dwa tygodnie długi weekend majowym, w Pieniny przyjadą tysiące turystów zachwyconych sławnymi polskimi górami. Zaśmiecony krajobraz może niektórych z nich zniechęcić do przyjechania tutaj kolejny raz i skorzystania z oferty bazy noclegowej oraz usług branży turystycznej oferowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Czysty krajobraz jest w interesie mieszkańców każdej turystycznej miejscowości na świecie, ponieważ częściowo przekłada się na ich zyski. Turyści oczywiście też bardzo zaśmiecają Pieniny, ale oni z nich nie żyją.

Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

krysia2013.04.19 17:04
norma w każdym zagajniku blisko domów
antek2013.04.16 20:04
no niezły zestaw śmieci...
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij