Zasypana Szczawnica sprzyja nocnym spacerom

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.03.16 11:10 / news / czytano 3893 / opinie 1

Szczawnica w śnieżnej pokrywie około godziny 21.00. Ludzi po sezonie turystycznym na ulicach spotyka się rzadko a nastrojowa muzyka na Placu Dietla wciąż gra.

Nocny spacer zasypaną śniegiem Szczawnicą, gdy większość zimowych turystów opuściła już miasto może na prawdę zrelaksować. Zaczynając spacer od oświetlonej Promenady, poprzez Park Dolny, kończąc na Placu Dietla spotykamy kilku a może kilkunastu ludzi. Ścieżki są dobrze odśnieżone, niestety siedzenie na ławeczkach po tak intensywnych opadach nie jest możliwe bez odpowiedniego ubrania. Nie sprzyja też temu temperatura gdy spada poniżej -5 stopni Celsjusza, mobilizuje ona do szybszego zdrowego marszu. 

Marcowe intensywne opady śniegu mogą niektórych zmęczonych zimą zdenerwować ale dla regionu Pienin jest to jednoznaczne z przedłużeniem o kilka weekendów zimowego sezonu turystycznego. Już dzisiaj zobaczymy na drogach najprawdopodobniej wzmożony ruch samochodów z nartami na dachu w kierunku Kluszkowiec, Niedzicy i Szczawnicy a restauracje w sobotni wieczór wypełnia się turystami.

Wszystkich chętnych na spędzenie chwili z kulturą zapraszamy o godz. 17.00 do Dworku Gościnnego w Szczawnicy na obchody Dnia Św. Patryka. Więcej o imprezie w naszym dziale Imprezy.

Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij