Zatuszowana sztuka Wiesława Borkowskiego

Fot. Anna Borkowska 2017.09.07 10:33 / news / czytano 953 / opinie 0

We wtorek 5 września w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Maggha odbył się wernisaż chińsko-polskiej wystawy "Cztery postaci tuszu". Wśród piętnastu artystów prezentujących swoje prace znalazł się również pochodzący z Krościenka n.D i tworzący w chińskim mieście Hangzhou Wiesław Borkowski.

Podczas wernisażu można było również spotkać się z przybyłymi z tej okazji do Polski chińskimi artystami - z paniami Mi Dongying, Duhua i Li Guanguan oraz panami Yi Xuanem, Zhang Yu i Xu Qingfengiem. 

Dzieła wystawione zostały w budynku Europa-Daleki Wschód pod kuratelą zastępcy dziekana Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Pekińskiego, pana Peng Fenga i dzięki organizatorowi - pani Zhao Meng, dyrektor firmy Juechen Wenhua.
 
Celem ekspozycji jest ukazanie w technice tuszu współczesnej artystycznej interpretacji taoistycznego pojęcia "Czterech Przemian". Przekrojowa wystawa uświadamia również o różnicach i podobieństwach pomiędzy kulturą i myślą Wschodu i Zachodu.
 
Wystawę można podziwiać tylko do niedzieli 10 września.

 

Autor: AB
Zdjęcia: Anna Borkowska
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij