Złote Gody par z Krościenka

Fot. Arch.UG Krościenko 2017.11.20 17:39 / news / czytano 1868 / opinie 0

Osiem par małżeńskich z terenu Gminy Krościenko nad Dunajcem świętowało we wtorek 14 listopada 2017 r. Złote Gody, czyli jubileusz pięćdziesięciolecia pożycia małżeńskiego. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Krościenku n.D.


Druga część uroczystości odbyła się w Zajeździe „Sokolica” w Krościenku nad Dunajcem. Dostojnych Jubilatów oraz gości przybyłych na uroczystość powitał Wójt Gminy Jan Dyda dziękując za przyjęcie zaproszenia na wspólne świętowanie.

Wójt skierował pod adresem dostojnych Jubilatów słowa uznania za długoletnie, zgodne pożycie małżeńskie oraz za wychowanie młodego pokolenia. Życzył długich pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz następnych jubileuszy. Następnie Wójt dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej. Jubilatom wręczono również odznaczenia, listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Po części oficjalnej wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek i lampkę szampana. Odśpiewano „Sto lat” i wspólnie wspominano dawne czasy. Spotkanie Jubilatów umilił występ zespołu góralskiego „Trzy Korony”, działającego przy Szkole Podstawowej w Grywałdzie.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy długich, spokojnych lat  życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i jak najwięcej powodów do radości.
 
W gronie zacnych Jubilatów znaleźli się:
Jan i Maria Hamerscy
Anna i Wojciech Kaczmarczykowie
Julia i Franciszek Kozłeccy
Janina i Jan Majerczakowie
Aniela i Marian Mszanikowie
Maria i Józef Potaśnikowie
Maria i Roman Tokarczyk
Zofia i Jan Waksmundzcy
Źródło: UG Krościenko
Zdjęcia: Arch.UG Krościenko
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij