Święto wszystkich dzieci

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.06.01 22:13 / news / czytano 2214 / opinie 0

W tym roku na najmłodszych mieszkańców i turystów spędzających długi weekend w Szczawnicy czekało mnóstwo dobrej zabawy. Dzień Dziecka rozpoczął się o godzinie 10.00 na placu pod kolejką na Palenicę.

Na scenie wystąpiła młodzież z Publicznego Gimnazjum im. ks. prof. J. Tischnera z prezentacją najlepszych tegorocznych projektów edukacyjnych oraz pokazem tańca nowoczesnego. Wśród prezentacji znalazły się m.in. scenka rodzajowa pt. ”Uczta w Średniowieczu”, pokaz mody na przestrzeni wieków, plastyczne mapy oraz rzeźby wyczarowane z drewna. Imprezę uświetnił występ regionalnego zespołu dziecięcego Sieniawianie oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina ze Szczawnicy. O godzinie 14.00 aktorzy teatru Bajdurka z Rabki-Zdrój wystąpili w spektaklu „Przygody Zająca Poziomki – ABC zdrowia na wesoło”. Jest to historia zajączka łakomczucha, która w zabawny i wesoły sposób  przekazuje  dzieciom jak ważne jest zdrowe odżywianie, higiena, sport i przyjaźń. Oprócz tego na najmłodszych i ich rodziców czekało wiele dodatkowych atrakcji. Malowanie twarzy, wyrób figurek z masy solnej, malowanie na szkle, koronkarstwo oraz kiermasz wyrobów rękodzielniczych.  

Imprezę zorganizowali; Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Publiczne Gimnazjum im. ks. prof. J.Tischnera, Państwowa Szkoła Muzyczna ze Szczawnicy, Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej – Lider.
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij