45. Miedzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich (Szczawnica 26-29.08.2013)

Fot. 2013.08.26 15:30 / imprezy / czytano 3190

W dniach 26 do 29 sierpnia w Szczawnicy na scenie pod Kolejką na Palenicę o godzinie 17.00 zobaczyć będzie można zespoły z Bułgarii, Chorwacji, Indonezji oraz Beninu w ramach 45. Międzynarodowego Festiwalu Ziem Górskich.

W dniach 23 do 30 sierpnia 2013 r. w Zakopanem odbywa się Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Jest to najstarszy festiwal folklorystyczny w Europie o formule konkursowej, realizujący misję ochrony i popularyzacji dziedzictwa kulturowego górskich regionów Polski, Europy i świata.

W ramach tegorocznej edycji kilkanaście zespołów polskich i zagranicznych zaprezentuje autentyczny folklor, bogate tradycje, muzykę, taniec, śpiew i stroje. W konkursie wystąpi: Indonezja, Cypr Północny, Bułgaria, Rumunia, Macedonia, Chorwacja, Serbia, Słowacja, Czechy, Węgry, Rosja oraz zespół górali polskich z Kanady. Poza konkursem zobaczymy afrykański Benin.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij